Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Tarımsal Krediler / Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Çeşitleri ve Hizmetleri

Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Çeşitleri ve HizmetleriZiraat Bankası çiftçi kredilerinde müşterilerine indirimli, düşük faizli, sıfır faizli, hibe gibi devlet destekli erteleme imkanı olan krediler vermektedir. Tarımsal faaliyetlerinize konu girdi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi ihtiyacı olan çiftçilerin en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek gerekli belgeleri tamamladıktan sonra uygun faiz oranlarında devlet destekli tarımsal kredi alabilirler.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi ve Hizmetleri

Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankası Tarımsal Kredilerde İstenilen Belgeler Nelerdir?

Gerçek Kişiler İçin Tüzel Kişiler İçin
Nüfus Cüzdanı Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi Tapu Kaydı ya da Kira Kontratı
Tapu Kaydı ya da Kira Kontratı Oda Kayıt Belgesi
Verilecek Teminata Ait Belgeler Vergi Levhası
Bilanço Esasına Göre Faaliyet Gösteren İşletmelerden Son 3 Yıla Ait Bilanço ve Gelir Tablosu Noter Onaylı İmza Sirküsü ve
Temsil Yetkisine Ait Kararlar
Krediye Karşı Verilecek Teminatlara Ait Belgeler
Bitkisel Üretimin Yapıldığı Yere Ait Tapu Kaydı ya da Kira Kontratı
Yeni Olan Tüzel Kişilikler İçin Kuruluş veya Son Yıla Ait, Diğerlerinde ise En Az Son 3 Yıla Ait Bilanço ve Gelir Tablosu

Ziraat Bankası Tarımsal Hizmet Çeşitleri Nelerdir?

  • Destekleme Ödemeleri : Başak Kart ile motorin, gübre desteği gibi Bakanlar Kurulu  Kararı dahilindeki destekleme ödemeleri için yapılan aracılık hizmetidir.
  • Devlet Destekli Tarım Sigortaları : ÇKS belgesi ile kayıt altına alınmış üretimin Tarsim havuzu üzerinden devlet destekli tarım sigortası hizmetidir.
  • Geleneksel Tarım Sigortaları : Dolu sigortası, don sigortası, sera sigortası ve hayvan hayat sigortası çeşitlerini kapsayan hizmettir.
  • Diğer Sigortalar : Tarımsal kredi hayat sigortası, menkul ve gayrimenkul sigortası, Ziraat traktör genişletilmiş kasko sigortası, inşaat all risk sigortası, çiftliğim Ziraat güvencesinde sigortası, hayvan hırsızlık sigortası ve Ziraat balıkçı teknesi sigortası çeşitlerini kapsayan sigorta hizmetidir.
  • Aracılık Hizmetleri : Kamu Kurum ve Kuruluşları, Tarımsal Kooperatif ve Birliklere ait ödemeler, TMO ürün bedeli ödemeleri ve Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ödemelerini Başak Kart ile yapılan aracılık hizmetidir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartı Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

icindekiler1 Tohumluk Kredisi1.1 Tohumluğu Nasıl Alırım ? Devlet Desteği Var Mıdır?1.2 Tohumluk Kredisi Borçları Erteleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir