Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Tarımsal Krediler / Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartı Özellikleri

Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartı ÖzellikleriÇiftçi kredisi kapsamında faizli, indirimli faizli veya 5 ay vadeli girdi alışverişleri için faizsiz şekilde kullanım imkanları sunan Başak Kartı Ziraat Bankası Şubelerinden ve İnternet Şubesi üzerinden talep edebilirsiniz. Kartınızı banka kartı olarak kullanabilir ve taksitli alışverişler için de kullanabilirsiniz. Bu sayede nakit taşımada olan hırsızlık, düşürme ve çaldırma gibi risklerin önüne geçersiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Başak ile çiftçilere dilediği üye iş yerlerinden tespit edilen kart limiti dahilinde büyük avantaj sağlamaktadır. Üretimini gerçekleştirdiğiniz bitkisel ürünler için İl/İlçe Tarım Müdürlüğünden aldığınız ÇKS belgesindeki ekili alanın m2 ve ürün verimliliği kıyasıyla hesaplanan ortalama geliriniz ile hayvansal üretim için İl/İlçe Tarım Müdürlüğünden aldığınız İşletme Tescil Belgesinde kayıtlı hayvan varlığı ve hayvansal üretim kazancına kıyasla hesaplanan ortalama geliriniz Başak kart limitinizin değerlendirilmesinde çok önemlidir. Örneğin ; 100 dönüm buğday üretimi yapan çiftçi için 15.000 TL – 25.000 TL gibi çiftçi kredisi belirlenmesi gibi. Başak kart limiti değerlendirilmelerinde diğer bankalara olan borcunuz, kredi notunuz, Tarım Kredi Kooperatifine olan borcunuz, yıllık ortalama geliriniz gibi birçok kriter bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/ciftci-kredisinde-tarim-kredi-kooperatifi-avantajlari/

Ziraat Bankası Bankkart Basak

Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartı Nerelerde Kullanabilirim?

 • Tarımsal girdi satan ve Ziraat Bankası Başak kart anlaşması olan bütün bayilerden tohum, gübre gibi girdi ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.
 • Gübre, mazot gibi devlet destekleme ödemeleriniz ile Toprak Mahsulleri Ofisi gibi ödemelerinizi bu kart ile takip edebilirsiniz.
 • Başak kartı yurt içinde bütün pos ve atmlerde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/ciftci-borclarinin-ertelemesi-2018/

Ziraat Bankası Başak Kart Avantaj ve Kullanım Özellikleri Nelerdir?

 • Tarımsal kredi kapsamında Başak kart ile yapacağınız ödemelerde kullanılan gün kadar faiz ödersiniz.
 • Başak kart ile anlaşmalı iş yerlerinden vadeli alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda 5 ay kadar faizsiz alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bakanlar Kurulu Kararı ile kesinleşen şartları taşıyan çiftçiler indirimli faiz oranları üzerinden Başak Kart ile alışveriş yapabilirler.
 • 90 TL ye kadar alışverişlerinizde temassız ve şifresiz olarak Başak kartınızı kullanabilirsiniz.
 • 7/24 Başak kart ile Ziraat Bankası atmlerinden nakit avans çekebilirsiniz.
 • Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen şartlar sonrası, İl / İlçe Tarım Müdürlükleri Hasar Tespit Komisyonlarının alacağı hasar oranlarının %30 ve üzeri olması durumunda tarımsal üretiminiz için kullandığınız kredileri 1 yıl süreyle erteleme imkanı sağlamaktadır. Ertelenecek borcunuzun faiz oranlarının düşük faiz, sıfır faiz gibi faiz oranları Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenecek olup, kararı takip ile ya da kredi çektiğiniz Ziraat Bankasındaki Şube temsilcisinden öğrenebilirsiniz.
 • Başak kart ile anlaşmalı üye iş yerlerinden tohum, gübre, mazot, ilaç, fide, fidan, yem gibi birçok girdi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Başak kart ile yapacağınız alışverişlerin vade tarihlerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Hasat dönemine yakın olan girdi alışverişleriniz için vade tarihini 5 ay faizsiz olarak belirlemeniz avantajınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

icindekiler1 Tohumluk Kredisi1.1 Tohumluğu Nasıl Alırım ? Devlet Desteği Var Mıdır?1.2 Tohumluk Kredisi Borçları Erteleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir