Salı , Nisan 9 2019

Anasayfa / Tarımsal Krediler / Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Mekanizasyon KredileriZiraat Bankası Mekanizasyon Kredileri hayvancılık, bitkisel üretim, seracılık gibi birçok alanda üretim yapan çiftçilere  ana başlık altında toplanmıştır. Bunlar Tarımsal Mekanizasyon Kredileri, Küçük Ekipman Kredileri ve Modern Basınçlı Sulama Kredileri şeklindedir.

Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredileri İçin İstenilen Belgeler

Gerçek Kişiler İçin Tüzel Kişiler İçin
Nüfus Cüzdanı Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi Tapu Kaydı ya da Kira Kontratı
Tapu Kaydı ya da Kira Kontratı Oda Kayıt Belgesi
Verilecek Teminata Ait Belgeler Vergi Levhası
Bilanço Esasına Göre Faaliyet Gösteren İşletmelerden Son 3 Yıla Ait Bilanço ve Gelir Tablosu Noter Onaylı İmza Sirküsü ve
Temsil Yetkisine Ait Kararlar
Krediye Karşı Verilecek Teminatlara Ait Belgeler
Bitkisel Üretimin Yapıldığı Yere Ait Tapu Kaydı ya da Kira Kontratı
Yeni Olan Tüzel Kişilikler İçin Kuruluş veya Son Yıla Ait, Diğerlerinde ise En Az Son 3 Yıla Ait Bilanço ve Gelir Tablosu

Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredisi kapsamında çiftçilere tarımsal üretimde kullanmak amacıyla çayır biçme, balya, slaj, süt soğutma tankı, yem karma makinesi,pulluk, kültivatör, balık bulucu cihaz gibi alacakları yeni ve kullanılmamış mekanizasyon araçları ile ikinci el traktör ve ikinci el biçerdöver, pamuk, patates, zeytin, meyve hasat toplama gibi birçok kendi yürür tarım makineleri için kredi vermektedir.

Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmalar tarafından satın alınan tarımsal mekanizasyon araçları vade sonuna kadar sabit faizli çiftçi kredisi şeklindedir. Bu krediler genellikle 1 yılı aşan 4 yıl ve üzeri taksitli yatırım kredilerdir. Bu tarımsal kredi vade tarihleri hasat sonu ya da Banka Şubesiyle görüşme sonrası esnek vade seçeneklerine sahiptir.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredileri

Tarımsal üretimin verimliliğini ve mekanizasyon düzeyini yükseltmek için Zirai Kredilendirme Belgesi olan yeni ve kullanılmamış traktör, biçerdöver, kendi yürür hasat makineleri gibi araçların dışında kalan küçük ekipmana giren tarımsal mekanizasyon aracı alımlarına ait kredilerdir.

Küçük ekipman kredileri satış değeri 25.000 TL ye kadar olan çiftçi kredileridir. Diğer makine kredilerine oranla alınan ürün bedelinin tamamı kredilendirme fırsatı bulunmaktadır. Örneğin; traktör almak için Ziraat Bankasını teercih etmeniz durumunda traktör için ödenen fatura bedelinin %75 i kredilendirilir ve %25 peşinat vermeniz gerekirken, küçük ekipman kredilerinde alınan ekipman için ödenen fatura bedelinin %100 ü kredilendirilir. Küçük ekipman kredilerinde çiftçiler farklı ödeme dönemleri ve uygun vade seçenekleri imkanlarını kullanarak istediği taksit tutarları ve taksit tarihleri imkanı ile vadeyi hasat sonrası olarak belirleyebilir.

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/ciftci-kredisinde-tarim-kredi-kooperatifi-avantajlari/

Ziraat Bankası Modern Basınçlı Sulama Kredileri

Ziraat Bankasının çiftçi kredisi kapsamındaki bu kredisinde bitki gelişimi için doğal yoldan karşılanamayan bitkinin ihtiyacı olan suyun kaynağından alınarak suyun tarla, bağ, bahçe içine dağıtılması amacıyla; damla, yağmurlama ve mikro yağmurlama sulama sistemlerinin kurulmasına, bu sistemin yürütülmesi için teknolojik sistemlerin satın alınmasına ve derin kuyu açılması, elektrik temini gibi sulama sistemlerine dair bütün işlemler için kredi imkanı sağlamaktadır.

Bakanlar Kurulu Kararı ile sübvansiyonlu kredi kullanmak için gerekli şartları bulunduran çiftçiler Ziraat Bankasından düşük ve indirimli faizli,sıfır faizli ve hibe kredilerden yararlanabilir. İhtiyacınız olan mekanizasyon kredisi için yörenizde bulunan en yakın Ziraat Bankası Şubesi ile görüşerek taksitli ve avantajlı kredilerden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiftçi Kredisinde Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

icindekiler1 Tohumluk Kredisi1.1 Tohumluğu Nasıl Alırım ? Devlet Desteği Var Mıdır?1.2 Tohumluk Kredisi Borçları Erteleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir