Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Tarımsal Krediler / Çiftçi Kredisinde Tarım Kredi Kooperatifi Avantajları

Çiftçi Kredisinde Tarım Kredi Kooperatifi AvantajlarıTarımsal faaliyetlerinize konu girdi maliyetlerini Tarım Kredi Kooperatifinden tedarik etmeniz durumunda birçok destek hizmeti alabilirsiniz. Kredili ya da peşin olarak yaptığınız alış veriş sonrası hizmetler kaliteli ürün yetiştirme, pazar bulma, doğru ürün seçme, yüksek verim ve yüksek karlılık oranı gibi birçok avantajlar getirecektir. Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının yetiştirdiği ürünleri de satın aldığı için çiftçilikte yaşanılan pazar sorunu, dolandırıcılık gibi olumsuzlukların önüne geçmiştir.

Çiftçi Kredisinde Tarım Kredi Kooperatifi Avantajları

Bitki Bağ Bahçe Fidan Üretimi Öncesi  ve Sonrası Destek Hizmetler

 • Bitkisel üretim yapan çiftçilerimiz ekeceği hububat çeşitlerinin verimlilik, toprak ve iklim yapısına uygunluğu hakkında Birim Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüklerinden bilgi alabilirler.
 • Çiftçilerimiz toprak analizi yönlendirmeleri, sulu tarlalarda suyun ph ının  önemi, bunlarla mücadele gibi konular hakkında bilgi alabilirler.
 • Gübreleme ile ilgili gübre çeşitleri, hangi  ürüne ne gübresi atacağı ve dönüme en az ve en çok ne kadar gübre atılması gerektiği hakkında Kooperatif Ziraat Mühendislerinden bilgi alabilirler.
 • Ekiliş sonrası bitkide oluşan hastalık tespitleri için tarla ziyareti yapılmalıdır. Tarla gezmeleri için Kooperatif çalışanı ya da kullandığı tohum firmasının Ziraat Mühendislerinden destek isteyebilirler.
 • Tarım Kredi ortakları biçimini yaptığı ürettikleri hububat, meyve gibi ürünlerini ortak oldukları Kooperatife satabilir ve en fazla 1 hafta içerisinde ürün bedelini alabilirler.
 • Tarladaki ürünlerinizi Tarsim Sigortası Kooperatiften yaptırmanız sonrasında oluşan hasarların hasar ihbarları, hasar oranına itiraz gibi işlemlerden yararlanabilirsiniz.
 • Özellikle bağcılık, meyvecilik gibi zirai ilacın sık kullanıldığı ve riski yüksek üretim yapan çiftçilerimiz dönemsel reçeteli olarak kullanacağı ilaçların planlamasını Kooperatif Ziraat Mühendisleri ile yapabilirler.
 • Kooperatif Ziraat Mühendisleri ya da Kooperatif aracılığı ile zirai ilaçları aldığı firmaların Ziraat Mühendisleri ile tarla ziyareti sonrası bağ, meyve gibi sürekli takibi olması gereken ürünler daha kaliteli ve sağlığa zararsız olarak üretim yapılabilir.

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/ciftci-borclarinin-ertelemesi-2018/

Hayvan Yetiştiriciliği Öncesi  ve Sonrası Destek Hizmetler

 • Çiftçilerimiz yetiştiriciliğini düşündüğü hayvanlar hakkında verimlilik, ortalama maliyet, ortalama yem tüketimi ve hayvan hastalıkları mücadele gibi konular için Tarım Kredi Kooperatifi ile görüşebilirler.
 • Çiftçilerimiz komşusu ya da yöresinden almayı planladığı hayvan varlıkları için Tarım Kredi Kooperatifinden kredi talep edebilirler.
 • Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının talep etmeleri durumunda yurt içi ve yurt dışı canlı hayvan tedariki sağlamaktadır.
 • Hayvanların ihtiyacı olan yemlerin kredili ya da peşin olarak Tarım Kredi Kooperatifinden alan çiftçilerin  işletmelerine hayvan hastalıkları durum kontrolü ve gelişimlerinin incelenmesi için 15-20 günde bir Veteriner ziyareti yapılmaktadır.
 • Veteriner ziyaretleri ile hayvan hastalıklarının önüne geçmek, hayvanın yem harici ihtiyacı olan diğer kaba yemler hakkında bilgilendirmek, yem rasyonu ayarlamak gibi birçok avantajlar sağlamaktadır.
 • Çiftçiler işletmelerinde bulunan hayvan varlıklarını Kooperatif tarafından TARSİM üzerinden Hayvan Hayat Sigortası yaptırmaları durumunda ölüm, hırsızlık ve afetler sonucu hasarların takibi Kooperatifçe yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çiftçi Kredisinde Tarla ve Hayvancılık Kredisi Tarım Kredi Kooperatifleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tohumluk Kredisi Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilere ve tüzel kişilikle üretim yapan firmalara tohumluk satışı yapar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir