Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Tarımsal Krediler / Çiftçi Kredisinde Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Çiftçi Kredisinde Ziraat Bankası Hayvancılık KredisiGerçek ve tüzel kişi olarak faaliyet gösteren çiftçilerin birçoğu erteleme, yapılandırma, düşük ve indirimli faizli krediler, sıfır faizli krediler çeşitli imkanlar sunan Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerini tercih etmektedir. Diğer bankalara oranla Ziraat Bankası çiftçi kredisinde daha düşük faiz oranı, ödeme kolaylıkları gibi avantajlar sağlamaktadır.

Ciftci Kredisinde Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Çiftçi kredisi çeşitlerinden olan hayvancılık kredisinde Ziraat Bankası Büyükbaş, küçükbaş hayvancılık, kanatlı hayvancılık, arıcılık gibi birçok hayvansal üretimde bulunan işletmelere yatırım ve üretim faaliyetlerindeki ihtiyacı olan girdiler için kredi vermektedir. Ziraat Bankası hayvansal üretim kredileri işletme kredisi ve yatırım kredisi şeklinde iki çeşittir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Konuları Nelerdir?

  • İşletme Kredileri: İlaç, yakıt, makine bakım ve onarım, kaba yem, karma yem, kira ve büyükbaş, küçükbaş, kanatlı hayvan alımına ait girdi ve başlangıç maliyetleri karşılamak üzere kullanılan kredilerdir.
  • Yatırım Kredileri: Ahır ve ağıl yapımı, büyükbaş/küçükbaş/kanatlı hayvan alımı, hayvancılığa ait tarım alet ve makineleri, yatırımın yapılacağı tarla veya arsanın alımı, işletmenin ihtiyacı kadar olacak şekilde güneş, rüzgar paneli, biogaz gibi yatırım harcamalarının tamamını kapsayan kredilerdir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Vade Süreleri ve Ödeme Kolaylıkları

Ziraat Bankası hayvancılık kredileri yatırım kredisi kapsamındaki 4 yıl ve üzeri taksitli kredilerde vade süresi 1 yılı aşmayacak şekilde taksitli ödeme seçeneği mevcuttur. İşletme kredileri ise 1 yıl ya da besi danası gibi özellikli kredilerde 18 ayı geçemez. Ziraat Bankası tarafından çiftçilere 2 yıl ödemesiz 5 sene faizsiz, sıfır faizli, indirimli ve düşük faizli gibi birçok çeşit hayvancılık üretim kredisi verilmektedir.

Bakanlar Kurulu Kararı ile kesinleşen, İl/İlçe Tarım Müdürlükleri komisyonlarınca alınan % 30 ve üzeri hasarlarda erteleme imkanı, ödeme güçlüğü çeken eski vade borçlara  yapılandırma ve taksitlendirme gibi imkanlar sağlanmaktadır. Bu tür ödeme kolaylıkları veya çiftçi borç ertelemeleri Tarım Müdürlükleri, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi Şubelerince müşterilerine bilgi mesajı, gazete, radyo ve televizyon gibi çeşitli yollardan çiftçilere duyurulmaktadır.

İlginizi Çekebilir: ciftci-kredilerinde-tarim-kredi-kooperatifleri/

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Gerçek Kişiler İçin Tüzel Kişiler İçin
Nüfus Cüzdanı Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi Ticaret Sicil Gazetesi
Tapu ya da Kira Kontratı Oda Kayıt Belgesi
Verilecek Teminatlara Ait Belgeler Vergi Levhası
Bilanço Esasına
Göre Faaliyetlerde
Son Yıla Ait Bilanço ve Gelir Tablosu
Noter Onaylı İmza Sirküsü ve
Temsil Yetkisine Ait Kararlar
Son 3 Yıla Ait Bilanço ve Gelir Tablosu
Tapu ya da Kira Kontratı
Verilecek Teminatlara Ait Belgeler

 

Bir önceki yazımız olan Çiftçi Kredisinde Tarım Kredi Kooperatifi Avantajları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

icindekiler1 Tohumluk Kredisi1.1 Tohumluğu Nasıl Alırım ? Devlet Desteği Var Mıdır?1.2 Tohumluk Kredisi Borçları Erteleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir