Pazar , Nisan 5 2020

Anasayfa / Krediler / 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren BankalarBanka Ertelemeli Kredi Türü Vade Üst Limiti Taksit Erteleme Süresi Kredinin Aylık Faiz Oranı (en az)
ING Bank İhtiyaç 48 Ay 3 Ay %1,69
Akbank İhtiyaç 45 Ay 3 Ay %1,89
QNB Finansbank İhtiyaç 45 Ay 3 Ay %1,79
TEB İhtiyaç 48 Ay 3 Ay %1,60
Halk Bankası Konut 120 Ay 3 Ay %1,38
Vakıfbank KOBİ Kredi 36 Ay 4 Ay

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/kredi-karti-limiti/

3 Ay Ertelemeli Banka Kredileri

ERTELEMELİ KREDİ NEDİR?

Bankalardan ya da finans kuruluşlarından çekilen ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi gibi kredilerin ödemesi normalde bir ay sonrasında başlatılmaktadır. Mesela; 5 Şubat’ta çektiğiniz kredinin ilk taksit ödemesi 5 Mart’ tır. Yani kredinin çekildiği tarihten 1 ay sonrasında başlamaktadır. Ertelemeli kredi de ise, kredinizi çektiğiniz kurum tarafından daha ileri bir tarihe atılması durumudur. Reklamlarda çokça duymuşsunuzdur: Şimdi kredinizi alın 3 ay sonra ödemeye başlayın gibi. Birinci taksitinizin en fazla 3 ay gibi bir zaman zarfına ertelendiği kredi türüdür.

ERTELEMELİ KREDİ’DE VADE DEĞİŞİR Mİ?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yasal düzenlemeleri gereği, vade konusunda bankalar prosedür dışına çıkamamaktadır. Tüketici veya ihtiyaç kredisi veya taşıt kredilerinde BDDK’nın yönetmeliğinden ötürü kredi vadeleri en fazla 48 ay olarak belirtilmiştir.

Ertelemeli kredilerde, ertelenen süre (3 ay) ödeme yapılmış gibi kabul edildiğinden çekilen kredi vade süresi 45 aya düşmektedir. Yalnız şöyle bir durum var ki ödenmiş sayılan 3 ayı banka size hediye etmiyor tabi ki de. Eğer 3 aylık ertelemeyi talep ediyorsanız; bankanın ya da finansal kurumun size koştuğu şartları da kabul etmiş oluyorsunuz. 3 aylık ertelemenin faizini de peşin peşin kabul ediyorsunuz. 3 ay erteleme ile toplamda ödeme yapacağınız aydan ( vadeden ) düşmüş oluyorsunuz, 3 aylık ertelemenin faizi ise ödeme tutarına dahil oluyor. Bu demek oluyor ki ertelemeli krediniz ertelemesiz çektiğiniz krediye oranla daha yüksek faiz ödemenize sebep olabilmekte ve vade ödeme tutarları daha da artabilmektedir.

İhtiyaç kredisi ve taşıt kredisinin dışında bazı bankalar müşteri odaklı ev kredilerinde de anapara ertelemeli kredi adı altında erteleme de yapmaktadırlar. Kişiye özel bankaların ödeme planı hazırlaması da diyebiliriz. Anapara ertelemeli konut kredisinde de durum pek farklı olmuyor aslında. Standart konut kredilerine göre daha fazla faiz ödemesi altına girilmektedir. Fakat kredi ödemelerinde ilk yıllar ödeme güçlüğü çekeceğinizi düşünüyorsanız, temerrüde düşmek gibi bir çekinceniz var ise tercih etmekte yarar var.

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Bayram Kredisi, ev kredisi ve Faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir