Pazartesi , Ekim 29 2018

Anasayfa / Tarımsal Krediler / 250.000 Baş Düve Projesi

250.000 Baş Düve Projesi250.000 Baş Düve Projesi

T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından Tarım Kredi Kooperatifleri üyeleri ile hayata geçirilecek olan 250 bin düve projesi T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Müdürlüğü arasında imzalanmasıyla proje başlamıştır.

Başvuru Şartları

Ülkemizde damızlık büyükbaş dişi hayvan sayısının artırılarak küçük ve orta ölçekli işletmelerin kapasite açığını kapatmak amacıyla asgari 15 baş büyükbaş hayvan kapasitesi olan, asgari ve azami 15 başa tamamlamaları için sadece Tarım Kredi Kooperatifleri gerçek kişi  ortaklarına verilecek 100.000 TL’ ye kadar 0 ( sıfır ) faizli 2 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli kredinin başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

  • Proje kapsamındaki krediye başvuru yapılan tarih itibariyle Tarım Kredi Kooperatifi ortağı olmak,
  • Projenin başlangıç tarihi olan 02.04.2018 itibariyle faal olarak büyükbaş süt hayvancılığı yapıyor olmak ve bu durumu belgelemek için Tarım il ve İlçe Müdürlüklerinden alınacak İşletme Tescil Belgesi İbraz edilecektir.
  • Asgari 15 baş büyükbaş hayvan barındırma kapasiteli ahıra sahip olmak ve bu durumu belgelemek için Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinden alınacak İşletme Kapasite Raporu ibraz edilecektir.
  • Başvuru yapacak Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarının sahip oldukları hayvan işletmelerinin bulunduğu yerde ikamet ediyor olması gerekiyor.
  • Mali açıdan kredi kullanmaya engel bir durum olmaması, kredi kullanmaya elverişli olması şartları bulunmaktadır.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi tarafından tedarik edilecek T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından kredilendirilecek 250.000 baş düve projesi genel şartları dışında başvuru yapacak Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarını ilgilendiren başka şartlar da bulunmaktadır. Bunlar arasında son üç yılda kanuni takibe düşen borçlarının olmaması, mevcut hayvan işletmelerinde 10 baştan fazla büyükbaş hayvan olmaması gibi bazı kısıtlamalar bulunmaktadır.

Proje başvurusu için istenen evraklar proje başvuru tarihinden en fazla 5 iş günü öncesinde alınmış olması gerekmektedir. Başvuru tarihleri ise 24.04.2018 ile 07.05.2018 tarih aralığındadır. 250 bin düve projesine başvuru yapmak isteyen Tarım Kredi Kooperatifi ortakları ve ortak olmak isteyen çiftçilerimiz hayvan işletmelerinin bulunduğu faaliyet alanlarında olan Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüklerinden detaylı bilgileri alabilirler.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

icindekiler1 Tohumluk Kredisi1.1 Tohumluğu Nasıl Alırım ? Devlet Desteği Var Mıdır?1.2 Tohumluk Kredisi Borçları Erteleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir