Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Emeklilere Faizsiz Kredi ve Avans Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi ve Avans Veren BankalarEmeklilere nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için avans ve faizsiz kredi gündeme alınmıştır. 11 buçuk milyon emeklinin beklediği faizsiz kredi ve avansın verileceği tarih netlik kazanmamış olsa da detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Henüz proje aşamasında olan destek kredisi niteliğindeki proje emeklilere maaşlarının 10 katı kadar 36 ay ödemeli 45 bin TL üst limitli faizsiz kredi imkanı sağlarken, maaşlarının 3 katı oranında da avans imkanı sunmaktadır. Emeklilere verilmesi düşünülen faizsiz kredi ve avanslar kamu bankaları aracılığı ile karşılanacaktır.

Emekliler hali hazırda maaşlarını aldıkları bankalardan avans ve kredi çekebilmektedirler. Ancak çekilen avans ve kredilerinde faiz yükü olduğundan kredi ödemelerinde güçlük çekmeleri, planlanan bu destek kredisi ile, bir nebze olsun hafifleyecektir.

Kredinin Ödeme Şekli

Maaşlarının 10 katı kadar üst limiti 45 bin TL olan krediyi 36 ay vade de emekliler isterlerse daha az da kullanabilecekler. Kamu bankaları tarafından sağlanacak olan bu faizsiz kredi ve avanslar emeklilerin maaşlarından kesilmek suretiyle ödemeler gerçekleştirilecek. Yani taksit ödemeleri süresi boyunca emekliler maaşlarını faizsiz kredi ve avans talep ettikleri bankalardan alarak ikinci bir işlem yapmayacaklar.

İlginizi Çekebilir : https://enuygunkrediverenbanka.com/250-000-bas-duve-projesi/

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren banklar Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyttürk Katılım Bankacılığı, Türkiye Finans Katılım Bankacılığı ve Albaraka Türk Katılım Bankasıdır.

Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar

  • Talep edilen faizsiz kredinin aylık taksitlerinin maaşınızın % 70′ ini aşmaması
  • Maaş durumunuza göre diğer bankalarda kredinizin bulunmaması
  • 75 yaşın altında olmak

2018 yılında emeklilere verilmesi planlanan avans ve faizsiz krediler kamu bankaları tarafından sağlanacağından Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bankasının kredi ile ilgili yapacağı açıklamalar beklenmektedir. Siyasilerin de dillendirdiği 2018 yılı emeklilere faizsiz kredi ve avans ile ilgili proje kapsamındaki destek kredisi için güncel bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir