Salı , Nisan 7 2020

Anasayfa / Bankalar /  Ziraat Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

 Ziraat Bankası Kiralık Kasa FiyatlarıGeçmiş yıllardan bu yana kişilerin bankalardaki kiralık kasaları kullanma oranları hızla artış göstermektedir. Bankalardaki kiralık kasaların temel olarak kullanım amacı; kişilerin ellerinde bulunan ve evde güvensiz bir şekilde ve ortamda saklamak istemedikleri her türlü değerli eşya, para ya da emanetler için, bankaların müşterilerine sağladıkları bu güvenilir kiralık kasa yöntemleri ile kafaları rahat bir şekilde 0 güven ile emanetlerini bu kasalara bırakmalarıdır. Bu yöntem ile eşya emaneti nasıl sağlanır? Bu yöntem müşteri ve bankalar açısından yeterince güvenli midir? Tüm bu soruların cevabı ve aklınıza takılan daha fazlası soruların cevapları için yazının devamını okumaya devam edebilirsiniz.

 KİRALIK KASA AÇMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Kişilerin değerli buldukları eşya ya da emanetler için bankada kiralamak istedikleri kasaların nasıl açıldığı sorusu kişilerin en çok kafasına takılan konular arasında yer almaktadır.

Emanetlerinizi güvenilir şekilde saklayabilmek için her şeyden önce Ziraat Bankasının hali hazırda bir müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer bankanın müşterisi iseniz zaten direk size en yakın şubeye giderek kendinize ait kimlik numaranız ile kiralık kasa başvurusunda bulunarak buna kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken her şubeden bu işlemin gerçekleştirilmediğidir. Bu yüzden tek tek şube gezmek yerine hangi şubelerde bu hizmetin verildiğini öğrendikten sonra o şubeye gitmek sizler için daha doğru olacaktır.

Bu adımı atladıktan sonra ilgili banka çalışanı sizden kasanın ücretini ve bununla beraber depozitosunu peşin olarak aldıktan sonra sözleşmeyi imzalayarak işlemi tamamlarsınız. Daha sonra ise bu kasayı kullanabilmeniz açısından 1 adet size, 1 adette ilgili şubede kalması üzerine toplamda 2 adet kasa anahtarı verilecektir.

 KİRALIK KASA HAKKINDA DİĞER BİLGİLER

– Kiralanan kasalar; kasa sahibi dışında özel bir durum olmadıkça şube müdürü dahi olsa kullanılamaz. Kasalar sadece T.C kimlik numarası ile eşleşen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

– Kiralanan kasalar bankaların mesai saatleri kapsamında, kişinin istediği her an kullanıma açıktır.

– Kasa kiralayan kişi, kiralama aşamasında eğer kendisine verilen kasa anahtarını kaybeder ise banka tarafından yeniden açılması sağlanan kasa ile ilgili tüm ücretler müşteriye ödetilerek, kiralama işlemine devam edilir.

– Son olarak bu kiralık kasa uygulamasında belirtildiği üzere, bu kasalara herhangi bir yanıcı, akıcı ya da kokan madde ile suç unsuru oluşturabilecek herhangi bir alet konulamaz ya da bu kasalarda saklanamaz.

 KİRALIK KASA FİYATLARI NE KADAR?

Ziraat bankasının direkt olarak kendi müşterilerine sağladıkları bu kasalar ebatlarına göre kendi içlerinde 4 çeşide ayrılmış durumdadır. Bununla birlikte kasanın ebatı büyüdükçe buna bağlı olarak kiralık kasa fiyatları da artış göstermektedir. Yıllık olarak kiralanan kasaların depozito ücretleri de yine kiralık kasa fiyatları ile aynı olmak zorundadır.

Ebatlarına göre kiralık kasa fiyatları;

– Küçük kasalar için; 300 TL, Orta kasalar için; 385 TL, Büyük kasalar için; 485 TL ve de son olarak Özel kasalar için ise; 540 TL olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir