Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Tarımsal Krediler / 2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler 

Tarım sektöründe yapılan hayvansal üretimin dışa bağımlı , ithal canlı hayvan tedariki şekline dönüşmesi sonucu et fiyatlarında artışa neden olmaktadır. Hem tüketicinin hem de üreticinin şikayet ve taleplerinden dolayı tarım sektöründe planlanan desteklemelere bir yenisi daha eklenmiştir.

Dışa bağımlı, ithal canlı hayvan üretimini bir nebze olsun ileriye dönük olarak daraltacak Tarım Bakanlığının planladığı bu proje, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası ile ortaklaşa olarak planlamasını öngördüğü bir projedir. Planlanan proje büyükbaş hayvan üretiminde sağlamış olduğu ödeme kolaylığı ve daha fazla üreticiye ulaşması planlandığı için orta vade de dışa bağımlı, ithal üretimin önüne geçeceği gibi üreticinin elde etmiş olduğu hem sütten hem de yavrudan elde ettiği kar ile krediyi ödemeye yeterli zaman kolaylığını sağlamaktadır. Büyükbaş hayvansal üretim yapan çiftçilerimiz ya da büyükbaş hayvansal üretim yapmayı düşünen potansiyel çiftçilerimiz üretimini yaptığı ya da yapmayı planladığınız faaliyet alanına bakan Tarım Kredi Kooperatiflerine üyelik için başvuruda bulunabilirler. Üyesi olduğunuz Tarım Kredi Kooperatifleri ile irtibata geçerek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler 

Makalemizde Devlet destekli 100.000 TL sıfır faizli hayvansal kredinin nasıl olacağı, kimlere verileceği hakkında bir takım bilgiler paylaşacağız

100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Kredi İle İlgili Şartalar

  • Öncelikle Tarım Kredi Kooperatifine üye olmanız gerekmektedir. Bunun için ” 2018 Yılı Güncel Tarımsal Kredi Tavsiyeleri ” makalemizden yardım alabilirsiniz.
  • Dağıtılması planlanan canlı hayvanlar ithal gebe düve veya ithal boş düve şeklinde olacaktır.
  • Kredinin üst limiti 100.000 TL olup bir kısmını yem kredisi şeklinde kullanabilirsiniz.
  • Kredi Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak olup, hayvan tedarikleri Tarım Kredi Kooperatiflerince yapılacağı öngörülmektedir.
  • Krediye konu tedariki yapılacak olan canlı ithal gebe düve veya canlı ithal boş düvelerin TARSİM üzerinden yapılan hayvan hayat sigortaları Bakanlık tarafından karşılanacaktır.
  • Kullandırılacak hayvansal kredi ödemeleri 2 yıl ödemesiz olup, 5 yıl faizsiz olarak toplamda 7 yılda ödenecektir.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılı Güncel Tarımsal Kredi Tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Tohumluk Kredisi

icindekiler1 Tohumluk Kredisi1.1 Tohumluğu Nasıl Alırım ? Devlet Desteği Var Mıdır?1.2 Tohumluk Kredisi Borçları Erteleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir