Salı , Mayıs 15 2018

Anasayfa / Genel / Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı YapılandırmaZiraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Tüketiciler tarafından gelişi güzel kullanılan kredi kartları sonucunda zor zamanlar yaşamaları kaçınılmaz olmaktadır. Normal şartlarda, acil nakit ihtiyaçlarının veya nakit bulunmadığı zaman alışverişlerde kullanmak, taksitlendirme yapmak amacıyla kullanmak gibi amaçları olan kredi kartı, son zamanlarda bakkal alışverişlerinde bile kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye genelinde milyonlarca kredi kartı bulunmakta ve her geçen gün kredi kartlarıyla yapılan alışveriş sayılarında artışlar yaşanmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır.

ziraat-kredi-karti-yapilandirma

Ziraat Bankası kredi kartları yapılandırması olarak, ödeyemecek kadar kredi kartınızın ekstresi birikmişse ve asgari ödemesini dahi yapamayacak durumdaysanız, bankayanın şubelerine gidebileceğiniz gibi telefon bankacılığı aracılığı ilede kredi kartı yapılandırmanızı yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankası kredi kartları ile yaptığınız peşin alışverişlerinizi daha sonradan başvuru yaparak, 12 takside kadar taksitlendirme imkanınız bulunmaktadır. Sonradan yapılacak olan taksit tutarına göre %1,65’den başlayan faiz oranları uygulanmaktadır. 100 liralık yaptığınız bir harcamayı 12 takside sonradan bölmek istediğinizde, 12 taksitle ödeyecek olduğunuz alışveriş için toplam ödeyeceğiniz tutar, 113,33 lira olacaktır. Taksitlendirme işlemlerinizi, kredi kartınızın ekstresi kesilmeden önce 0850 220 00 00 nolu bankanın numarasını arayarak taksitlendirme imkanınız bulunmaktadır.

Bu işlemleri anlatmamdaki amaç, kredi kartınızın asgari ödemesinin sizin bütçenizi aşmamasını sağlamanızdır. Bu şekilde yapacağınız ufak tefek işlemleriniz sayesinde asgari ödemesini yapacağınız kredi kartınızın yapılandırma yapılmadan kullanımına devam etmenizi sağlayabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırmaları kimi zaman kişinin kredi sicilini etkilemekte ve kredi notunu dahi düşürebilmektedir. Bu tamamen bankaya yaptığınız ödemelerdeki aksaklıkların ve ödeme tutarlarınızın zamanına ve miktarına bağlıdır.

Geçtiğimiz Eylül ayında çıkan 72 ay kredi veya kredi kartı borçlarının yapılandırmasına ilişkin kanundanda faydalanarak kredi kartı borcunuzu aksatmalı ödüyorsanız yapılandırma yaparak kart borcunuzun tamamını 72 ay olarak vadelendirip ödemelerinizi daha rahat bir şekilde yaparak borcunuzdan kurtulabilirsiniz.

Kredi kartı yapılandırması Ziraat Bankası kredi kartlarında diğer bankalara oranla daha kolay bir şekilde yapılmaktadır ve bankaya başvuru yaparak hemen yaptırabilmeniz mümkündür. Bu sayede kredi kartınızın borçları takibe girmemiş olacak, kredi notunuz düşmemiş olcak ve bütün bankalardan kredi çekme veya kredi kartı kullanma gibi imkanlar hala hizmetinizde olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler  Tarım sektöründe yapılan hayvansal üretimin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir