Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kartı YapılandırmaGaranti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı kullanımının çok yaygın olduğu ülkemizde, tüketicilerin birden fazla kredi kartı kullanmaları sonucunda, ülke nüfusuna varan kredi kartı sayısı bulunmaktadır. Kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını veya ihtiyaçlarını taksitlendirmek amacı ile kullanılan kredi kartları, bilinçsiz şekilde kullanıldığı zaman, kişiye ciddi sıkıntılar yaşatabilmektedir. Garanti bankası kredi kartı yapılandırma işlemleri nasıl yapılır, yapılandırmanın faydaları nelerdir?

Hesaplamalar yapılmadan, asgari ödemesinin dahi ödenebileceğinin düşünülmeden harcanan kredi kartları sonucunda ülkemizde takibe giren kredi sayısında artış bulunmaktadır. Bankaların sadece kişinin kredi notuna veya bankadaki mevduatına göre verdiği kredi kartları sonucunda batık olan kartların sayısında da artış olmaktadır.

Gelişen teknoloji ile tüketim çılgınlığının yaşanması ve kişinin ihtiyacı olmadığı halde sürekli alışveriş yapması sonucunda şişen kredi kartı borcu sonucunda ödeyemez hale gelmektedir.

Garanti Bankası müşterilerinin bir telefon uzağındadır ve aramaları halinde kredi kartlarındaki borçları yapılandırma yapmaktadır. Yapılandırma yapacağınız kredi kartınızın ekstre toplam borcu, yapılandırma vadesine bölünerek ekstrenize yansıyacaktır ve rahat bir şekilde bütün kredi kartı borcunuzu ödeyebileceksiniz. Garanti bankası kredi kartı yapılandırması yaptırmanız size kredi notu ve düzgün bir kredi sicili ile dönecektir. Takibe giren kredi kartı borcunuz sonucunda hiç bir bankadan kredi çıkmayacaktır ve kullanmanız için yeni bir kredi kartı verilmeyecektir.

Kredi kartı yapılandırmasının faiz oranını yüksek bulmanız halinde, uygun faiz oranları ile Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz ve kullandığınız ihtiyaç kredisi ile kredi kartınızın veya kartlarınızın borçlarını kapatabilirsiniz. Bu sayede uygun faiz oranları ile kredi kartı borcunuzu kapatmış olacaksınız.

Bir diğer yapabileceğiniz yapılandırma şekli ise; aksatmalı olarak ödeyebildiğiniz kredi kartı borcunuzu bir defaya mahsus olmak şartıyla 72 ay yapılandırma yaptırmanızda mümkündür. Bu sayede toplam kredi kartı borcunuzu 72 ay kadar geniş bir zamana yayarak ödemeniz kolaylaşacaktır. Bu sayede bankalarla olabilecek ilerki çalışmalarınız için kredi siciliniz kötü etkilenmemiş olacaktır.

Kredi kartlarının borçlarının düzenli ödenmesi, kredi notu için son derece önemli bir kriterdir. Ödemeleri düzgün olmayan tüketicilerin kredi notu düşük olmaktadır. Kredi kartı borcuda takibe girdiyse hiçbir bankadan kredi çekmeside mümkün olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir