Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Paragaranti Nedir? Ne İşe Yarar ?

Paragaranti Nedir? Ne İşe Yarar ?Bir Garanti Bankası hizmeti olan Paragaranti  ile ilgili bilgiler vereceğimiz bu yazımızda Paragaranti ile ilgili merak edilen tüm sorulara da cevap vermeye çalışacağız.

Paragaranti Nedir?

Son yıllarda bankalar kredi verip eft işlemi yapmanın yanı sıra yatırımcılara da yeni hizmetler sunmaktadır. Garanti Bankası da müşterileri arasında yatırım yapmak isteyenlere Paragaranti sistemi ile yol göstermeye başlamıştır.

Paragaranti Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sistemi üzerinden hisse senedi alınması, borsada işlem yapılmasını sağlayan bir yatırım hizmetidir. Böylece bankada işlem yaparken bir yandan da yatırım yapma olanağı sunulmaktadır. Bu sayede yapmış olduğunuz işlemler garanti altına alınmış olur.

Paragaranti Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Paragaranti sistemi internet üzerinden işlem olanağı sunan bir sistemdir. İnternet üzerinden paragaranti ekranına ulaştığınız zaman ekran içinde var olan olanaklar şu şekildedir.

Paragaranti internet şubesi üzerinde borsa yorumcularının makaleleri yer almaktadır. Bu makaleler ile yatırım işlemleri hakkında bilgi edinebilir sermayenizi yönlendirebilirsiniz. Sayfa üzerinden Borsa İstanbul’un canlı verileri de yer almaktadır. Bu sayede borsayı canlı verilerle takip ederek anında müdahale yapabilirsiniz. Aynı zamanda para garanti sistemi ile yatırım yapmak istediğiniz araç için istenen vergi ve kesintilerden anında haberdar olabilirsiniz.

Paragaranti sistemi ile gün sonu borsa kapandıktan sonra o güne ait tüm borsa değerleri ile ilgili sistematik analizleri görebilirsiniz. Böylece gün içinde yapmak istediğiniz borsa işlemleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paragaranti sistemi üzerinde müşterilerine sunulan bir diğer özellik ise 1.000 TL ile yapılan işlemin haftalık örnek gelir tablosu yer almaktadır. Yani 1.000 TL ‘si ile borsadan hisse senedi,altın,döviz gibi yatırım araçları alan bir kişinin bir hafta içinde yaptığı işlemler karşılığında sağladığı kar ve ettiği zararı gösterir. Bu sebeple gün sonu borsa analizleri iyi okunmalıdır.

Paragaranti asıl olarak bir borsa aracı kurumu gibi hizmet verir. Borsa konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler için en mantıklı yol da bu şekilde hizmet veren sistemleri kullanmaktır. Paragaranti üzerinden kendi portföyünüzü oluşturabileceğiniz gibi borsa uzmanlarından destek alarak da işlem yapma olanağına sahip olduğunuzu unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir