Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi BaşvurusuZiraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi almak günümüzde hemen hemen herkes tarafından düşünülen bir kredi çeşididir. Ancak çoğu kişi gerekli araştırmayı yapmamaktadır. Biz de sizlere bir fikir vermesi açısından Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için istenen belgeler nelerdir , ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için aranan şartlar nelerdir gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle umarız kendinize en uygun banka ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için bir çok yol vardır.  Ziraat internet şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz gibi Ziraat Bankası şubelerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Yine mobil bankacılık sistemi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İçin İstenen Belgeler

Bankalara kredi başvurusu yaparken bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler ulaşması zor olmayan belgelerdir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler şu şekildedir;

Başvuru formu,

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişinin kimlik fotokopisi,

Krediye başvurmak isteyen kişinin gelir belgesi,

Kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin ikametgah belgesi.

Gelir belgesi kişinin çalıştığı sektöre göre değişiklik göstermektedir. Gelir belgeleri şu şekildedir;

Serbest çalışan kişiler için vergi levhası,

Ticari işletme sahipleri için vergi levhası ve yine Ticaret Sicili Gazetesi kuruluş ilanı,

Emekli kişiler için ise emekli cüzdan belgesi istenir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken vade süresi ve faiz oranları da önem taşımaktadır. İhtiyaç kredisi vadesi en çok 48 ay olmaktadır. Bu süre en yüksek kredi miktarı için öngörülmüştür. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi esnek ödeme seçeneği sunmaktadır. Yine ihtiyaç kredisi kullanıldığı boyunca sigorta yapılmaktadır. Şahsi veya maddi teminat alınmaktadır.

Ziraat Bankası ile ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için yine bakılması ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de faiz oranıdır. Faiz oranı vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Uzun vade ile alınan kredinin faiz oranı daha düşük iken kısa vadeli kredilerin faiz oranı yüksektir.

Her ne sebeple olursa olsun kredi kullanmaya karar verdiğiniz zaman gerçekten krediye ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Çünkü kredi alırken çoğu kişi keyfi davranmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredileri bu kategoride yer almaktadır. Ancak daha sonra insanlar aslında gereksiz yere kredi kullandıklarını kredi geri ödemelerini yapamadıkları zaman fark etmektedirler.  Kredi geri ödemelerinin yapılamaması durumunda ise kredi notunuz düşmektedir. Düşen kredi notları ilerde gerçekten kredi İhtiyacınız olduğunu zaman önünüze bir engel olarak çıkmaktadır. Kredi notunun düşmesi demek güvenilir müşteri olmadığınız anlamına gelir. Böyle bir durumda ise bankalar size kredi vermekten çekinirler. Bu sebeple gereksiz yere kredi kullanımı yapmamaya  özen gösterin. Kredi notları bir kere düştüğü zaman yeniden kredi notunu yükseltmek için tüm borçlarınızı kapamanız gerektiğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir