Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Bankalar Kredi Kartı Yapılandırması Yapmıyor

Bankalar Kredi Kartı Yapılandırması YapmıyorBankalar Kredi Kartı Yapılandırması Yapmıyor

Kredi kartları tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankalar tarafından belli limitler çerçevesinde ve müşteri özelliklerine göre verilmekte olup bir çok özellikte değişik kredi kartları bulunmaktadır. Kredi kartlarını tercih edenler genelde taksitlendirme imkanlarından faydalanmaktadırlar ve aldıkları mal veya hizmetleri taksitlendirme imkanını kavuşabilmektedirler. Bankalar tarafından kredi kartı taksitlendirmeleri firmalar ile özel anlaşmalar yaparak belirlemektedirler. Kredi kartı taksit düzenlemelerini BDDK belirlemekte olup yasalarla sınırlı olan durumlar vardır.

kredi karti taksit

Kredi kartı yapılandırmaları bankalar tarafından genellikle müşterileri aranarak yapılmaktadır. Banka, müşterilerinin ödemelerini takip ederek ödeme düzenindeki aksaklıkları gidermek adına kişilere telefon veya sms ile ulaşarak yapılandırma işlemi için başvurmalarını beklemektedirler. Uygun faiz oranları ile sıkışmadan toplam ekstre borcunuzu yapılandırmanız mümkündür. Yapılandırma yapmanız halinde toplam ekstre borcunuz eşit taksitlere bölünerek, sanki bir alışveriş yapmışsınız gibi taksitler halinde ekstrenize yansıyacaktır ve ekstrenizin asgari ödemesi yerine tamamını ödeme fırsatı bulacaksınız ve bu sayede fazla faiz ödemek yerine yaptığınız alışveriş faizini tek bir seferde yapılandırma faizi olarak ödeyeceksiniz ki buda her ay ödenecek olan asgari ödeme faiz oranından kat kat daha karlı olmanızı sağlayacaktır.

Banka tarafından aranmayıda beklemeden, en yakın banka şubenize giderek yapılandırma talep edebilirsiniz. Yapacağınız talebe karşılık banka kredi kartı ödemelerinize bakacaktır ve gecikmeler görürse yapılandırma telebinizi olumlu karşılayacaktır. Yapılandırma yapmanız size ekstra kredi notu olarak döneceği gibi kredi kartı ekstrenizi tam yatırmanızda kredi sicilinizi olumlu yönde düzeltecektir. Bir kaç ay içinde de istediğiniz bankadan kredi çekebilecek duruma bile geleceksinizdir.

Eylül ayında çıkan yeni düzenleme ile kredi kartı ve kredi borçlarını gecikmeli olarak ödeyen veya ödemekte güçlük çeken tüketiciler için 72 ay borç yapılandırma fırsatı getirildi. Kredi kartı borcunuzu gecikmeli olarak ödüyorsanız, bankanıza başvuru yaparak mevcut ekstre borcunuzun tamamını 72 ay yapılandırma yapabilirsiniz. Yasa gereği bütün kredi kartlarını dilerseniz tek bir bankada da yapılandırabiliyorsunuz. Yanlız bir çok banka kredi kartı yapılandırmasında 72 ayı tercih eden müşterilerinin kredi kartını kullanıma kapatmaktadır ve kredi çekmesini engellemektedir. Tüketicilerin bu olumsuzluklar karşısında ilgili makamlara şikayetlerini iletmeleri gereklidir. Çünkü kredi çekerekte kredi kartı borçlarınızı kapatmanıza dahi izin verilmemekte olup yapılandırma hakkı bulunan müşterilerine kredi kartı borçlarını ödemeleri konusunda hiç yardımcı olmamaktadırlar. Kredi kartı borcunuz takibe girmişse ve yasal süreç başlamışsa yine yapılandırma yapmanız mümkün gözükmemektedir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir