Perşembe , Nisan 9 2020

Anasayfa / Krediler / İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusuİş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen birçok kişi kendisine en uygun olan kredi miktarını ve bankayı seçmek için araştırmalar yapmaktadır. Bazen faiz bazen ise vade seçeneğini cazip gelmez kullanıcılara. Bizde ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır ,ihtiyaç kredisi almak için hangi belgeler istenir gibi sorulara bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Piyasada faaliyet gösteren birçok banka gibi İş Bankası’nda ihtiyaç kredisi alanında faaliyetlerini hızla sürdürmektedir. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ve vade seçenekleri şu şekildedir;

-1- 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında sigortalı olarak 25000 TL ve üzeri ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin karşılaşacağı faiz oranı yüzde 1,15 tir.

Yine 1- 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyası küçük dilim olarak geçen 3000 TL ile 14.999 TL arasında sigortalı olan ihtiyaç kredisinin faiz oranı yüzde 1,25 tir.

İş Bankası faiz oranları kullanmak istediğiniz kredinin vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli alınan ihtiyaç kredisi daha yüksek faiz oranları ile verilirken uzun süreli olarak alınan ihtiyaç kredisi faiz oranları daha düşük olmaktır. Bu durumun mantığında bankacılık kredi kullandırma sistemi yatmaktadır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş cepten ,internet şubesinden ya da bankamatiklerden kolayca yapılabilen bir işlemdir. Dilerseniz şubeye uğrayarak isterseniz internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler ise şu şekildedir;

Başvuru sahibi ve kefiller için başvuru formu,

Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı veya fotokopisi,

Gelir durumunu gösteren belge ihtiyaç kredisi başvurusu esnasında istenir.

Gelir belgesi çeşitleri şu şekildedir ;

Özel sektör çalışanları için Sosyal Sigortalar Kurumu hizmet döküm belgesi

Serbest çalışanlar için vergi levhası

Ticari işletmeler için vergi levhası ve Ticaret Sicili gazetesinde kuruluş ilanı

Emekli kişiler için emekli olduğunu gösterir belge.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için ayrıca 18 yaşından büyük olmak gereklidir. 18 yaşından küçükler için ihtiyaç kredisi başvurusu yapılamaz.

İhtiyaç Kredisi Kullanacaklara Tavsiyeler

Her ne sebeple olursa olsun bir bankadan ihtiyaç kredisi alırken öncelikle gerçekten ihtiyaç kredisine ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Keyfi  tatiller için alınan krediler özellikle daha sonra kredi ödemelerinde güçlükler yaşanmasına bu da kredi kullanan kişilerin kredi notlarının düşmesine sebep olmaktadır. Kredi notunuz düştüğü zaman ilerleyen tarihlerde gerçekten krediye ihtiyacınız olduğu vakitlerde sizin önünüzde olumsuz bir yol olarak çıkacaktır. Çünkü kredi notu düşük olan kimseler borcuna sadık olmayan kimseler olarak görülmektedir. Bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi kullandırmak istemezler. Bu sebeple ileriyi düşünerek kredi başvurunuzu ona göre yapın.

İş Bankası ihtiyaç kredisi aldıktan sonra istediğiniz herhangi bir ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. Banka kredi alırken ihtiyacınız nedir diye sormaz veya kredi verdikten sonra krediyi ne için kullandığınızı araştırmaz.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir