Pazartesi , Nisan 6 2020

Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası ATM’den Emekli Promosyonu İşlemi

Ziraat Bankası ATM’den Emekli Promosyonu İşlemiZiraat Bankası ATM’den Emekli Promosyonu İşlemi

 Ziraat Bankası tarafından, promosyon ödemeleri ile ilgili sevindirici haber verildi. Nisan ayında devam eden promosyon ödemeleri ile birlikte, mayıs ayında yapılacak ödemelerin de nisanda yapılacağını açıkladı. Türkiye’de ki emekli müşterisi en çok olan bankalar arasında bulunan Ziraat Bankası, SGK ile protokol imzaladı. Emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan emekli vatandaşlara kolaylık sağlayarak promosyon şartlarını ortadan kaldırdı ve bu işlemleri daha basit hale getirdi. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler maaşları 1000 tl altında ise 300 tl, 1000-2000 tl arasında ise 375 tl, 2000 tl üzerinde ise 450 tl promosyon alabilecekler. Ziraat Bankası’ndan promosyon alabilmeleri için emekli müşterilerin tek yapması gereken işlem, maaşlarını 3 yıl süresince buradan alacaklarına ilişkin başvuru yapmaları gerekecek. 18 yaşını dolduran ve emekli maaşı alan her müşteri bu uygulamadan yararlanabilecek. 18 yaşının altında olan ve emekli maaşı alan müşteriler ise maaşlarını velileri ile birlikte alabilecekler. Velilere ödenecek olan promosyon tutarı ise kendisinin ve çocuklarının maaş tutarlarının toplamına göre hesaplanacak. Ziraat Bankası ATM’den Emekli Promosyonu İşlemi bu uygulama ile daha da kolay hale gelecektir.

Emeklileri sevindirecek promosyon açıklaması

 Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre herkesin ve her kesimin bankası olma yolunda hedefleri olduğunu ve büyük – küçük bütün firmalara, emekliye, öğrenciye ve işletmelere en başta tarım olmak üzere her sektöre finansman sağlanacağı açıklamasında bulunuldu. Şimdiye kadar yapılan promosyon ödemeleri 4.7 milyon emeklinin 2.6 milyonuna 1 milyar tl promosyon ödemesi yapıldı. Daha önce de açıklanan tarihler doğrultusunda ödemeler devam edecek olup Mayıs ayındaki promosyon ödemeleri de Nisan ayında yapılacak. Emekli maaşı alan müşterilerden yalnızca taahhütname alınmaktadır ve bir ürün şartı da istenmemektedir. Bu işlemi Ziraat Bankası ATM’den Emekli Promosyonu İşlemi ile yapabilir, internet şubesi, SMS ve iletişim merkezi ile de yapabilirsiniz. Emeklilere ödenecek olan promosyon ödemeleri yaklaşık olarak 2 milyar tl tutarındadır.

Promosyonlar ne zaman ödenecek?

Promosyon ödemeleri ile ilgili ödemeler TCKN son rakamlarına göre belirtilen tarihlerde yapılacaktır. TCKN 0 ve 2 olanlar Mart 2017 tarihinde ödemelerini aldılar. TCKN 4 ve 6 olanlar Nisan 2017 tarihinde, 8 olanlar ise 2017 Mayıs ayında promosyonlarını alabilecekler. Ziraat Bankası promosyon ödemeleri için gerekli başvurular; ATM’lerden, SMS ile, şubelerden ve iletişim merkezi ile yapılabilecektir. Bu şekilde yapılan başvurular için iletişim merkezi tarafından aranarak onay istenecektir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir