Perşembe , Şubat 22 2018


Anasayfa / Genel / İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisi
İş Bankası Borç Transferi Kredisi

Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak adına bankalara başvurular yapmak kaydıyla alınan borçların neticesinde, ödeme sıkıntılarıda baş gösterebilmektedir. Tatil, araç, eğitim, evlilik gibi bir çok ihtiyaç için kullanılan ihtiyaç kredileri veya ticari krediler her zaman işlerimizin düzgün gitmemesi sonucunda ödenemez hale gelmektedir. Neticede ödenemeyen borçların sonucunda bankalar tarafından belli gün sonra aranmaya başlanmaktayız. Peki İş Bankası borç transferi kredisi nasıl çekebiliriz, kullanabiliriz?

Başka bankalardan olsun, İş Bankası‘ndan olsun her daim yapılandırma yapabilirsiniz. Yapılandırmaları yani refinansmanı yaparken yeni bir kredi kullanacağınızdan bunu mutlaka bankaya kredi esnasında bildiriniz. Banka yetkilisine bulunan borçlarınızı söyleyerek bunları kapatmak için kredi kullandığınızı belirtmelisiniz. Aksi takdirde mevcut kredi borçlarınız bulunurken banka size yeni bir kredi vermeye yanaşmayacaktır veya kefil, teminat isteyecektir. Bu gibi sıkıntılarla karşılaşmamak için mutlaka borç transferi kredisi çektiğinizi anlatınız. Bu şekilde belirtirseniz, banka direk bulunan borcunuza kredi tutarınızı, başka bankadaysa yönlendirerek kapatır ve yeni krediniz üzerinden işlemler gerçekleşir.

Borç transfer kredisinde önemli olan hususlardan biriside, kredi notu veya kredi sicilidir. Kredi notunuz düşükse banka yine size borç transferi yapmayacaktır, yani yeni bir kredi vermeyecektir. İlk etapta kredi notunuzu düzeltmeniz gereklidir. Bunun dışında, mevcut borçlarınızı düzenli bir şekilde ödüyorsanız, banka kesinlikle borç transferi kredisini size verecektir. Mevcut kayıtlı gelirleriniz neticesinde verilmekte olan kredi için daha fazla tutarda kredi çekerek, hem eski borçlarınızı kapatmayı hemde yeni ihtiyaçlarınızı karşılamayı planlıyorsanız bu konuda banka kefil veya teminat isteyebilmektedir.

İş Bankası borç transferi kredisi konusunda son olarak bahsetmek istediğim, mevcut kredi borcunuzu aksatmalı olarak ödüyorsanız bankanıza başvuru yaparak, geçtiğimiz eylül ayında çıkan kredi düzenlemesinden yararlanabilirsiniz. Bu düzenleme gereği olan tüketicilerin bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabileceği 72 ay yapılandırma yasasıdır. Bu yasa çerçevesinde mevcut olan bütün borçlarınızı tek bir bankaya yani İş Bankası’na toplayarak 72 ay gibi geniş bir süre yapılandırma çerçevesinde yapmanız mümkündür. Yapılandırma kredi notunuza etki etmemekte olup, kredi kartı kullanımınızı kapatabilmektedir. Bu yapılandırmanın amacı kara listeye düşmekten kurtarmak ve ödenemeyen borçların artması sonucunda ödeme istekli olan borçlulara bir nevzede olsa yardımda bulunmaktır. Bankalar bu yasayı tamamen tüketiciden tüketiciye göre değişik uygulamakta olup, birine 72 ay yapılandırma yapılmaması sizede yapılmayacağı anlamına gelmemektedir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

kredi karti nedir

Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Kredi kartı, tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan, …

2 comments

  1. Maaşımı iş bankası alıyorum diğer banka 6000kredim var geçıkmem yok borç transfer yapabilir miyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir