Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisiİş Bankası Borç Transferi Kredisi

Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak adına bankalara başvurular yapmak kaydıyla alınan borçların neticesinde, ödeme sıkıntılarıda baş gösterebilmektedir. Tatil, araç, eğitim, evlilik gibi bir çok ihtiyaç için kullanılan ihtiyaç kredileri veya ticari krediler her zaman işlerimizin düzgün gitmemesi sonucunda ödenemez hale gelmektedir. Neticede ödenemeyen borçların sonucunda bankalar tarafından belli gün sonra aranmaya başlanmaktayız. Peki İş Bankası borç transferi kredisi nasıl çekebiliriz, kullanabiliriz?

Başka bankalardan olsun, İş Bankası‘ndan olsun her daim yapılandırma yapabilirsiniz. Yapılandırmaları yani refinansmanı yaparken yeni bir kredi kullanacağınızdan bunu mutlaka bankaya kredi esnasında bildiriniz. Banka yetkilisine bulunan borçlarınızı söyleyerek bunları kapatmak için kredi kullandığınızı belirtmelisiniz. Aksi takdirde mevcut kredi borçlarınız bulunurken banka size yeni bir kredi vermeye yanaşmayacaktır veya kefil, teminat isteyecektir. Bu gibi sıkıntılarla karşılaşmamak için mutlaka borç transferi kredisi çektiğinizi anlatınız. Bu şekilde belirtirseniz, banka direk bulunan borcunuza kredi tutarınızı, başka bankadaysa yönlendirerek kapatır ve yeni krediniz üzerinden işlemler gerçekleşir.

Borç transfer kredisinde önemli olan hususlardan biriside, kredi notu veya kredi sicilidir. Kredi notunuz düşükse banka yine size borç transferi yapmayacaktır, yani yeni bir kredi vermeyecektir. İlk etapta kredi notunuzu düzeltmeniz gereklidir. Bunun dışında, mevcut borçlarınızı düzenli bir şekilde ödüyorsanız, banka kesinlikle borç transferi kredisini size verecektir. Mevcut kayıtlı gelirleriniz neticesinde verilmekte olan kredi için daha fazla tutarda kredi çekerek, hem eski borçlarınızı kapatmayı hemde yeni ihtiyaçlarınızı karşılamayı planlıyorsanız bu konuda banka kefil veya teminat isteyebilmektedir.

İş Bankası borç transferi kredisi konusunda son olarak bahsetmek istediğim, mevcut kredi borcunuzu aksatmalı olarak ödüyorsanız bankanıza başvuru yaparak, geçtiğimiz eylül ayında çıkan kredi düzenlemesinden yararlanabilirsiniz. Bu düzenleme gereği olan tüketicilerin bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabileceği 72 ay yapılandırma yasasıdır. Bu yasa çerçevesinde mevcut olan bütün borçlarınızı tek bir bankaya yani İş Bankası’na toplayarak 72 ay gibi geniş bir süre yapılandırma çerçevesinde yapmanız mümkündür. Yapılandırma kredi notunuza etki etmemekte olup, kredi kartı kullanımınızı kapatabilmektedir. Bu yapılandırmanın amacı kara listeye düşmekten kurtarmak ve ödenemeyen borçların artması sonucunda ödeme istekli olan borçlulara bir nevzede olsa yardımda bulunmaktır. Bankalar bu yasayı tamamen tüketiciden tüketiciye göre değişik uygulamakta olup, birine 72 ay yapılandırma yapılmaması sizede yapılmayacağı anlamına gelmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraatbank İnternet Bankacılığı başlıklı makalemizde internet şubesi ziraat, ziraat bireysel internet şubesi ve ziraat internet şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

3 comments

 1. Maaşımı iş bankası alıyorum diğer banka 6000kredim var geçıkmem yok borç transfer yapabilir miyim

 2. Zeynel Abidin SARIKAN

  Ben kamu kurumunda mühendis, eşim ise sınıf öğretmenidir.Maaşım 5300 TL, eşimin ise ek ders ile beraber 4200 TL dir.Maaşlarımızda haciz yoktur belgelendirilebiliriz.
  Eşim ve benim maaş aldığımız Halk Bankasından tüketici kredilerimiz vardır.
  Benim yaklaşık 73.000 TL (48 aylık 12.ci kredi kesildi.)
  Eşimin yaklaşık 50.000 TL(48 aylık 13.ci kredisi kesildi.) Eşimin sadece Halk bankasında tüketici kredi var.
  Ayrıca benim İş Bankası tüketici kredim var yaklaşık 15.000 TL (48 aylık 11.ayı verdim)
  Ayrıca benim TEB bankası tüketici kredim var yaklaşık 5.000 Tl (36 aylık 29.ayı verdim.)
  Ayrıca benim Garanti Bankası yapılandırma kredim var yaklaşık 27.000 TL (48 aylık 19.ayı verdim.)
  Eşim ve benim kredi kartlarımızın borcu yaklaşık 7.000 TL .
  Tüketici kredisi ve Kredi kartları borcumuzu bazen aksatmalı olarak ödüyoruz ama gün geçtikçe zorlanıyoruz.
  Diğer bankalara olan tüketici kredisi ve kredi kartları için İş Bankası borç transferi kullanmak istiyoruz.Yaklaşık 170.000 TL. (48 aylık) Eşim bana kefil olacak.En azından bir bankaya borçlu olursak inşalllah kendimizi toparlanma fırsatı bulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir