Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Kredi Yapılandırma 2017

Kredi Yapılandırma 2017 Kredi Yapılandırma 2017

Kredi yapılandırma 2 şekilde yapılabilir. Birincisi, faizler düştüğü zaman faiz oranını düşürerek yapabileceğiniz yapılandırma ve ikinci olarak, öderken zorlandığınız kredi ve kredi kartı borçlarını düzene sokarak yapabileceğiniz yapılandırma. Kredi yapılandırma 2017 yazımızda bunlara değineceğiz. Faizler düştüğü zaman yapılacak olan yapılandırma işleminde bankalar, kredinizi peşin ödenmiş olarak gösterir ve yeni faiz oranları ile hesaplama yapılarak kredi tekrar hesaplanır. Halen ödediğiniz borçlar için ise kredi kartı ve kredi borçlarınızla gelirinizi gösteren belgeleriniz ile başvuracağınız bankaya iletebilirsiniz. Banka bu verilen belgeler ile kredi notunuza bakarak yeniden değerlendirme yaparak olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırır. Sonucun olumlu çıkması halinde borcunuz bulunan bankaya, çektiğiniz kredi üzerinden borcunuzun tutarı kadar transfer yapılır. Böylece geçiş yaptığınız banka bütün borçları üzerine alır. Borç transferini hemen hemen her banka yapmaktadır. Bu anlamda bankalar sık sık kampanyalar düzenlerler. Kredi koşulları ve faiz oranları bankalara göre değişiklik gösterebilir. Fakat maksimum vade 48 aydır. Borç transferi uygulayan bankalar ise, Garanti Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, TEB, Akbank, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, İş Bankası, ING, ICBC, Ziraat Bankası’dır.

Kredi yapılandırmasında dikkat edilmesi gereken hususlar

Burada en önemli husus kar-zarar hesabıdır. Yani kredinizi yapılandırırken doğru zamanda yapıp yapmadığınızdır. Çünkü yapacağınız yapılandırma her zaman avantajlı olmayabilir de. Kredi yapılandırma 2017 başlıklı yazımızda şimdi de bu konuya bakalım. İlk önce faiz oranını ve taksitlerinizi toplamda ödeyeceğiniz tutar üzerinden hesaplamalısınız. Yalnızca faiz üzerinden hesaplama yaptığınızda yanılabilirsiniz. Toplam maliyet ve diğer masraflar dahil edildiğinde maliyet değişebilir. Başvuru yapmadan önce mutlaka birkaç bankadan bilgi almalısınız. Bir de bankalar kredinizi erken kapattığınızda %0.20 oranında bir de komisyon almaktadır. Konut kredisi ve ihtiyaç kredisi de yapılandırılabilir. İhtiyaç kredisi konut kredilerinden daha düşük tutarlı olduğundan yapılandırmak fazla karlı olmaz. Bankalar tahsil ettikleri paraların çoğunu ilk aylarda faizlerden elde ettiklerinden 1 yıl içerisinde büyük ölçüde faiz elde ederler. Bu yüzden kısa vadede çekilen kredileri yapılandırmak çok da yarar sağlamayacaktır. İhtiyaç kredinizi yapılandırıp vadeyi uzatarak taksit tutarını düşürebilirsiniz veya taksit tutarını arttırıp vadeyi kısaltabilirsiniz.

Kredi Kartını yapılandırma

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu), kredi kartı, kredi işlemleri ve banka hakkında değişiklik öngören yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle kredi kartı borcu olan ve ödemekte zorlananlar için yapılandırma işlemi yapılacak. Bu kanundan yaralanabilmek için var olan kart borçlarının takibe girmemiş olması gerekmektedir. Bu kartlar için 72 ay yapılandırma yapılabiliyor. Banka istediği durumlarda bu vadeyi 12 ya da 24 ay da yapabilmektedir.  Kredi yapılandırma 2017 için kredi çekerek borcunuzu kapatmak istiyorsanız 48 ay vade ile ödeme yapabilirsiniz. Yapılandırma yapmak için doğru zamanı belirlemek için faizlerdeki düşüşü beklemelisiniz. Eğer fazla düşüş söz konusu değilse kazancınız yeni kredinizin masraflarını belki karşılar. Yeniden yapılandırmada kazançlı olacağınızı düşünüyorsanız bir bankaya hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredi yapılandırma alarmı ise kullanacağınız kredinin bilgileri üzerinden hesaplama yapılarak yapılandırma yaptığınızda kar-zarar bilgilerini size bildiren sisteme verilen isimdir.

Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir