Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Maaş Müşterisine Kredi Veren Bankalar

Maaş Müşterisine Kredi Veren BankalarMaaş Müşterisine Kredi Veren Bankalar

Günümüzde, tek maaşın yeterli olmadığını ve bir ailede, birden fazla kişinin çalışmak zorunda olduğunu düşünecek olursak, yaşam şartlarının ne kadar zor olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Fakat ailede bir kişi çalışıyorsa ve okuyan çocuklar da varsa işler daha da zorlaşıyor. Burada imdadımıza bankalar yetişiyor. Bugünkü yazımızda Maaş Müşterisine Kredi Veren Bankalar konusuna değineceğiz. Aslında maaş müşterisi olduğunuz bankanın daha kolay kredi verdiği hem tamamen doğru diyemeyiz hem de tamamen yanlış diyemeyiz. Burada bankaların kendi içlerindeki değerlendirmeleri ve şartları devreye giriyor. Çünkü koşullar bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankaların kendi maaş müşterilerine yaptıkları kampanyalar vardır. Hatta bazı bankalar birbirleri ile büyük rekabetlere girmektedir. Tabi ki bu da müşterilerin işini daha kolay hale getiriyor. Maaşını kendi bankasından alan müşterisine evraksız kredi, düşük faizli kredi, komisyonsuz kredi gibi kampanyalar yapmaktadırlar. Bu kredi seçenekleri kredinizin onaylanmasını ya da kredi maliyetinizi düşürür fakat kredinin onaylanacağı anlamını da taşımaz. Bankaların kredi verirken değerlendirmeye aldıkları ilk şey banka kredi notunuzdur. Kredi notunuz yüksek ve düzenli ödeme yapan bir müşteri iseniz gelir belgesi, SGK evrakları nüfus cüzdanı gibi evraklara gerek kalmadan kredinizi rahatlıkla çekebilirsiniz.

Maaşınızın kaç katı kredi çekebilirsiniz?

Maaş Müşterisine Kredi Veren Bankalar yazımızda bu soruya cevap bulmaya çalışalım. Burada önemli olan risk durumunuz nedir, taksitleriniz ne kadar ve kredinizin bitmesine ne kadar süre var gibi soruların cevaplarıdır. Fakat kredi notunuz yüksek ve ödemekte olduğunuz bir kredi yok ise bankalar, maaşınızın on beş katına kadar kredi vermekle birlikte bu bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Maaş aldığınız banka size kredi vermiyor ise biraz önce saydığımız nedenlerden dolayı vermiyor demektir. Yani risk profilinize bakarak değerlendirme yaptıkların için sonucun olumsuz çıkması gayet doğal bir durumdur. Ayrıca aldığınız maaşın kredi hesabınıza yatırılmasından kaynaklanan kolaylık ise tahsilat işinizi kolayca takip etmenizdir. Çünkü maaşının kredi hesabınıza yatırıldıktan sonra kredi ödemenizin günü geldiğinde bu tutar hesabınızdan alınarak tahsil edilmektedir. Böylece para çekme ve krediyi yatırma gibi işlemler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Maaş aldığınız banka size kredi vermiyor ise bankanızı değiştirme imkanına da sahipsiniz. İş yeriniz ile görüşerek yeni bir banka hesabı açtırabilir ya da önceki bankanıza düzenli ödeme konusunda talimat vererek de yeni bankanıza otomatik olarak para geçişi yaptırabilirsiniz. Eğer kredinizi ödemediğinizde banka bloke koydu ise banka ile hemen görüşmelisiniz.

Maaş müşterisi değilseniz kredi alabilir misiniz?

2017’de faizsiz kredi, sicil affı, GENÇDER projesi ve emekli promosyonu gibi kampanyalar ile maaş bordronuz olmasa dahi kredi çekme olanağınız artık var. Maaş Müşterisine Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızda bir de buna değinmek istedim. Öncelikle kredi çekebilmek için gerekli olan belgeleri hazırlamanız gerekmekte. Herhangi bir kredi çekmek istediğinizde maaş bordrosu isteyeceklerdir. Bunun nedeni de krediyi rahat bir şekilde ödeyebilecek misiniz diye durumunuza bakmaktır.

Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir