Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır

Sicili Bozuk Olana Kredi ÇıkartılırKredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Bir çok tüketici yeni çıkan sicil affı ile kredi çekme umuduna girmiştir. Ne yazık ki kredi sicil affı olarak duyurulan yasa düzenlemesi tam olarak sicil temizlemeye ilişkin olarak çıkmamıştır. Sadece 6 ay içinde ödeme yapanlar veya yapılandırma yapanların kredi veya kredi kartından kaynaklı olan sicil bozukluklarının bankalar tarafından dikkate alınmayarak kredi veya kredi kartı kullanımına izin verilebileceği yönünde olmuştur. Sicili bozuk olan kredi çekemeyen milyonlarca kişi hala kredi çekemez veya kredi kullanamamaktadır.

Forum sayfalarında veya çeşitli internet sitelerinde belirtilen sicil affı yorumları ise banka çalışanlarının kendi inisiyatiflerinde kredi verebildikleri kredi kartı kullanımına izin verdikleri yönünde olmaktadır. Bir çok kişininde sicili bozuk olana kredi çıkartılır diyerek kişilerden belli oranlarda komisyon alarak kredi çıkarttıkları veya kredi kartı açtırdıkları da gözükmektedir. Bu gibi durumlarda zor zamanlar yaşayan tüketicilerin tutunacak bir dal araması neticesinde, bu tür kişi ve kurumlara ilgi göstermesi de kaçınılmaz olmaktadır.

Tefecilik yapmanın suç olduğu ülkemizde, bu durumu fırsat bilip türlü şeyler uygulayan ve yapan şahıslar hala bulunmaktadır. Bazı iş yerleri kişilerin bu tür zor durumlarından yararlanarak kredi kartı çekerek almadığınız hizmet ya da ürün karşılığını yüksek komisyon oranlarında para vermektedir. Jet, anında, flash, hemen, dakikasında kredi verilir gibi bir çok duyuru ile internet siteleri kurulmakta, sosyal paylaşım sitelerinde reklamlar verilmektedir. Tüketiciler tarafından da rağbet gören bu durum tercih edilmektedir. Bu durumların önüne geçebilmek için aldığımız hizmet ve ürünler karşılığında yaptığımız ödemeler sonucunda fatura veya fişleri almalıyız. Bizim bu ihmallerimiz ekonomik çıkmazda olan kişileri, türlü hilelerle batak da olan kişilere nakit ihtiyacını yüksek komisyonlarla sağlayan kötü niyetli modern tefecilerin eline bakar hale getirmektedir.

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/ziraat-bankasi-sicil-affi-kredisi/

İhtiyaç kredileri olsun, kredi kartları olsun yasalar tarafından düzenlenmektedir. En fazla ihtiyaç kredisi vadelendirilmesi 48 ay yapılabilmektedir. Bundan fazlası kesinlikle yapılamadığı gibi yapılıyorsa da sorgulanması gereklidir. Kredi çıkartılır, sicili bozuk olana komisyonla kredi verilir gibi yapılan duyurulara kesinlikle itibar etmeyiniz. Sonuç olarak yasalar çerçevesinde verilmeyecek olan krediler neticesinde sizi yasalarda koruyamayacaktır.

Kredi notu düşük olana kredi çıkmıyor, sicili bozuk olana kredi veren banka var mıdır gibi sürekli araştırmalar yerine, kredi notumu nasıl yükseltirim, sicilimi nasıl düzelte bilirim gibi sorular sorarak, bu yönde girişimlerde bulunarak, yasaların izin verdiği çerçevede bankalar aracılığı ile kredi veya kredi kartı kullanmaya çalışmalısınız.

Devletimiz tarafından kurulan tüketici hakem heyetleri de sizin için vardır ve buralara bu konular hakkında bütün sormak istediklerinizi sorabilir, danışmak istediklerinizi danışabilirsiniz. Bu kurumlar yapacağınız, sicili bozuk olana kredi çıkartılır işlemlerinde size yardımcı olamayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

3 comments

  1. memurum 4000 Tl maşim var 30000 tl verirmisiiz

  2. selam türkiyede hemen hemen her kez madur bende gezi olayları maduruyum esnafım o 3 ay iş olmadı ben battım ancak borcumu ödedim şimdi kara liste kırmızı kalem sürecinin gecmesini bekliyorum böyle bir şey olamaz ya insan olanın başına her şey gelir biri borcunu ödeyemedi diye onu 5 yıl madur edemezsin hiç sordun mu ki sen borcunu neden ödeyemedin bunu yapan yasa hiç mi düşünmez artı sicil affı sicil affı dediler herkez bir umut banka yolunu tuttu evet bende gittim ama adıgım cevap malum sonra cıkan yasa da ki ibareye baktım ki bizlerle alakası yok bu neydi şimdi oyun mu inanlar yarından umutsuz bekliyor ben esnafım ama yarından bile umudum yok artık insanları bir pul gibi harcıyorlar keşke devlet büyükleri görsede buyazdıklarımı birazda bizim penceremizden baksa ama nerdeeee

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir