Cuma , Ocak 19 2018


Anasayfa / Genel / Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır 2017

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır 2017
Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Bir çok tüketici yeni çıkan sicil affı ile kredi çekme umuduna girmiştir. Ne yazık ki kredi sicil affı olarak duyurulan yasa düzenlemesi tam olarak sicil temizlemeye ilişkin olarak çıkmamıştır. Sadece 6 ay içinde ödeme yapanlar veya yapılandırma yapanların kredi veya kredi kartından kaynaklı olan sicil bozukluklarının bankalar tarafından dikkate alınmayarak kredi veya kredi kartı kullanımına izin verilebileceği yönünde olmuştur. Sicili bozuk olan kredi çekemeyen milyonlarca kişi hala kredi çekememekte veya kredi kullanamamaktadır.

Forum sayfalarında veya çeşitli internet sitelerinde belirtilen sicil affı yorumları ise banka çalışanlarının kendi insiyatiflerinde kredi verebildikleri kredi kartı kullanımına izin verdikleri yönünde olmaktadır. Bir çok kişininde sicili bozuk olana kredi çıkartılır 2017 diyerek kişilerden belli oranlarda komisyon alarak kredi çıkarttıkları veya kredi kartı açtırdıklarıda gözükmektedir. Bu gibi durumlarda zor zamanlar yaşayan tüketicilerin tutunacak bir dal araması neticesinde, bu tür kişi ve kurumlara ilgi göstermeside kaçınılmaz olmaktadır.

Tefecilik yapmanın suç olduğu ülkemizde bu durumu uygulayan ve yapan şahıslar hala bulunmaktadır. Jet, anında, flash, hemen, dakikasında kredi verilir gibi bir çok duyuru ile internet siteleri kurulmakta, sosyal paylaşım sitelerinde reklamlar verilmektedir. Tüketiciler tarafından da rağbet gören bu durum tercih edilmektedir.

İhtiyaç kredileri olsun, kredi kartları olsun yasalar tarafından düzenlenmektedirler. En fazla ihtiyaç kredisi vadelendirmesi 48 ay yapılabilmektedir. Bundan fazlası kesinlikle yapılamadığı gibi yapılıyorsada sorgulanması gereklidir. Kredi çıkartılır, sicili bozuk olana komisyonla kredi verilir gibi yapılan duyurulara kesinlikle itibar etmeyiniz. Sonuç olarak yasalar çerçevesinde verilmeyecek olan krediler neticesinde sizi yasalarda koruyamayacaktır.

Kredi notu düşük olana kredi çıkmıyor, sicili bozuk olana kredi veren banka var mıdır gibi sürekli araştırmalar yerine, kredi notumu nasıl yükseltebilirim, sicilimi nasıl düzelte bilirim gibi sorular sorarak, bu yönde girişimlerde bulunarak, yasaların izin verdiği çerçevede bankalar aracılığı ile kredi veya kredi kartı kullanmaya çalışmalısınız.

Devletimiz tarafından kurulan tüketici hakem heyetleride sizin için vardır ve buralara bu konular hakkında bütün sormak istediklerinizi sorabilir, danışmak istediklerinizi danışabilirsiniz. Bu kurumlar yapacağınız, sicili bozuk olana kredi çıkartılır işlemlerinde size yardımcı olamayacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

iş bankasi refinansman

İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisi Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak …

2 comments

  1. memurum 4000 Tl maşim var 30000 tl verirmisiiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir