Pazartesi , Ekim 29 2018

Anasayfa / Haberler / Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Ziraat Bankası Trafik SigortasıZiraat Bankası Trafik Sigortası

İnsanların araçlarını sigorta yaptırmak için harcadıkları para çok yüksek olmaktadır. Bu yüzden de birden fazla araştırma yaparak bu işlemi gerçekleştirmek istemekteler. Fakat bunlar arasında en uygun olanı ise Ziraat Bankası trafik sigortası olmaktadır. Ziraat Sigorta, Ziraat Bankası bünyesinde olduğundan fiyatlar oldukça uygundur. Aracınızı aldıktan sonra gitmeniz gereken il sigorta şirketi Ziraat Sigortadır. Aracınızın durumuna göre %10 ve %20 oranında indirim yapılmaktadır. Prim ödemeleri araçların ruhsat sahibine, plakasına ve risk durumuna göre rakam belirlenir ve bu da sigorta prim tutarını değiştirebilmektedir. Ziraat Sigorta kapsamında zorunlu trafik sigortası, ailem Ziraat güvencesinde ve kasko sigortası da yapmaktadır. Zorunlu trafik sigortasında, Türkiye sınırlarında olan kaza sonucunda öteki araçlara ya da üçüncü kişilere verilen maddi zararlar bu sigorta sayesinde karşılanır. Prim borcu çıkan ve poliçede tanımlanan kişinin bir kaza sonucunda birinin yaralanmasına ya da ölümüne neden olması durumunda karşıya ödenecek olan zararı ve bütün hukuki sorumluluk zorunlu sigorta kapsamındadır. Yetkisi olmayan kişiler tarafından aracın çekici veya römork tarafından çekilmesi ile oluşacak zarar çekicinin sigortası tarafından değerlendirilir. Bu işlem kaza sonucunda maddi zararın azaltılması ya da önlenmesi için yapılmaktadır. Sigorta yaptıran kişilerin haksız isteklerini teminat altına da alır.

Zorunlu Trafik Sigortası

Poliçe teslim edildikten sonra peşin ve hemen ödenmesi gereken prim ücreti, sigorta bedeline, sözleşmesine, primine mevcut olan ve ilerde konulacak olan resim, harç ve vergi masraflarından oluşur. Ziraat Bankası trafik sigortası yaptıran kişiler bu ödemeleri gereken tutarları peşin olarak yapmak durumundadır. Kimi durumlarda ise taksit seçeneği vardır. 4/1 oranında peşin ödeme koşulu ile taksitle de ödeme olanağı vardır. Ziraat kasko sigortası ise hususi otomobil, minibüs, kamyonet gibi araçlara düzenlenen bir poliçedir. Kasko sigortaları karayollarına izinli olarak çıkma konusunda yapılan araçlardan, araçların durumuna göre fiyatlar belirlenir. Motorlu ya da motorsuz araçları, kendi aracınız, karavan, traktör, römork ve tarım makinalarında ortaya çıkacak hasarların zararını teminat altına almaktır.

Ziraat Sigorta Teminatları

Ziraat sigortanın uyguladığı teminatlar, herhangi bir yanma, çarpışma, kundaklama, devrilme, çalınma, kayıp, deprem ya da doğal afetlerden meydana gelen zararlar teminat altındadır. Ziraat Bankası trafik sigortası kapsamında gelir kaybı ve kullanımdan kaynaklanan zararlar, anahtarın çalınması, çekilme zararları, çalınan aracın kilidinin değiştirilmesi ile meydana gelen zararlar da vardır. Sonuç olarak, aracınızı aldıktan hemen sonra gidebileceğiniz ilk Ziraat Sigorta olmalıdır. Burada ödediğiniz pirim ücreti emin olun diğer bütün sigorta şirketlerinden daha uygun olacaktır. Aracınızı Ziraat Sigortada sigorta yaptırdıktan sonra bulunduğunuz il veya ilçedeki Emniyet Müdürlüğüne gidip ruhsat ve plaka alabilirsiniz. Ziraat Sigorta aracın risk durumuna, plakasına ve ruhsat sahibine göre sigorta primini hesaplar. Ayrıca Ziraat Sigorta için web sitesine giriş yaparak trafik sigortası için teklif alabilirsiniz. Ana sayfada bulunan Teklif Al butonuna tıklayıp kolay bir şekilde teklif alabilirsiniz. Teklif alındıktan sonra müşteri iletişim yetkilileri tarafınca aranacak ve işlemlerinizi gerçekleştirecekler ya da ekrandaki en son adımda karşınıza çıkan teklif numarası ile birlikte orada belirtilen tarihe kadar Ziraat Bankası şubesine giderek poliçenizi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Bakım Destek Parası başlıklı makalemizde evde bakım parası, SGK ve sigorta pirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

İmar Barışı ( İmar Affı 2018 ) Başvuruları Başladı

8 Haziran Cuma günü İmar Barışı başvuruları başladı. Bu yazımızda imar affı (imar barışı) başvurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir