Çarşamba , Eylül 20 2017


Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi Kartı Yapılandırma
Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı yapılandırma işlemi, kredi kartının anapara borcu ile birlikte faizinin ve o masraflarını da kapsayan güncel tutar üzerinde yapılan bir borç taksitlendirme işlemidir. Tutar peşin ödendiğinde bankanın ya da varlık yönetim şirketinin toplamda belli bir indirim yapması söz konusu olabilmektedir. Ancak o güne kadar kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişinin toplu ödeme yapabilme olasılığı son derece zayıftır. Kredi kartları borçlarının insanların başına çok büyük felaketleri getirdiği bilinen bir gerçektir. Geçmişte kredi kartı borçları nedeni ile evliliklerin dağıldığı, hatta istenmeyen olayların meydan geldiği bilinmektedir. Devletin attığı bazı adımlar olmuş olsa da kredi kartı kullanımı bir çığ gibi artmakta, bununla birlikte takibe düşen kredi kartı sayısı da hızlı bir oranda artış göstermektedir. Kredi kartlarının yapılandırılması da bu anlamda bir kurtarıcı olarak görülmektedir. Yeniden yapılandırılan kredi kartının ödenebilmesi mümkün olmaktadır.

Yapılandırma Borçtan Kurtarır

Kredi kartı yapılandırma işlemi güvenilir bir işlemdir. Kredi kartı ekstresi geldiğinde ve ertesinde yaşanan borç stresini yok etmeye yönelik bir işlem olarak adlandırılmaktadır. Yapılandırma sayesinde çoğu kişi yaşadıkları borç sıkıntısından kurtulmaktadır. Kredi kartı ödemeleri geliri aştığında ve ödenemediğinde de yüksek faiz uygulanmakta, bu nedenden dolayı da ödenebilmesi iyice zora girmektedir. Özellikle kredi kartını asgari ödeme tutarı gelirin üstüne çıktığında kabus başlamakta, bu da borcun ödenememesi anlamına gelmektedir. Bu borç sarmalının içine düşen kredi kartı kullanıcısının imdadına da yapılandırma hizmeti yetişmektedir. Kredi kartının yapılandırılması, bankanın haciz işleminin de durmasına yardımcı olmaktadır. Yapılandırma işlemi büyük avantajlar sağlamakta ve bu nedenle de çok sayıda kredi kartı kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca yapılandırma işleminde ödeme kolaylığının yanı sıra ödemelerin belli bir süre ile sınırlı olmak şartıyla ertelenmesi de söz konusu olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi başlıklı makalemizde acil kredi ihtiyacım var, acil kredi lazım ve acil kredi şartları nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

qnb finansbank

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu Kredi kartı kullanımının son derece yaygınlaşması ve kişi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir