Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Para Puanlarım Ne Zaman Silinir?

Kredi Kartı Para Puanlarım Ne Zaman Silinir?Kredi Kartı Para Puanlarım Ne Zaman Silinir?

Bankalar tarafından sunulmakta olan kredi kartları için çeşitli kampanyalar ve avantajlar ile para puan veya chip para biriktirmek isteyen kişileri alışverişe yönlendirmek amacıyla yapılmış çeşitli ekstralar sonucunda kişiler kredi kartı kullanımını arttırmaktadırlar.

Kredi kartları ile yapılan alışverişler sonrasında kişiler yaptıkları alışveriş tutarına göre para puanlar, chip paralar kazanmaktadırlar. Kazanılan bu chip puanlara ilişkin bilgiler, kredi kartınızın ekstresinde yer almaktadır. Her ay olarak düzenli bir şekilde mailinize vaya posta adresinize gelen ektreleri inceleyerek bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde yıl sonuna yaklaştığımız aylar olan Ekim, Kasım gibi ayların ekstreleri geldiğinde, bir çok bankanın yaptığı bir uygulama olan büyük ve kalın puntolu harfler ile ekstrenizin altında veya üst kısmında bu durum size bildirilir ve uyarılırsınız. Para puanlarınızı kullanmak için son gün şu tarihtir bu tarihten önce kullanmanız gereklidir aksi takdirde puanlarınız silinecektir gibi bir ifade yer alır.

Bütün bankalar kredi kartı verirken bu konudaki şartları size imzalattıkları, kredi kartı sözleşmelerinde açık ve net belirtmektedirler. Para puanlarınızın yıl sonlarında silinmesi ile yeni yılda sıfır puanla başlayacaksınız.

Ülke genelindede 50 milyona varan kredi kartı sahibinin olduğunu düşünürsek, biriken ve kullanılmadan silinen para puanların değerini düşünmeniz gereklidir. Şirket kartlarında olsun bireysel kartlarıda olsun hemen hemen bütün kredi kartalrında para puan uygulaması mevcuttur. Bunu ekstrelerinizden kontrol edebilirsiniz.

Para puanlar dışında kredi kartları tarafından verilen uçak bileti veya seyahat zamanı gibi ekstra birikimler tamamen düzenlemeler ile her yıl bitmeyebilir. Mil biriktirmeleri bankalar ile yapılan özel sözleşmeler ile belirlendiğinden kişilerin birikimleri her yıl silinmemektedir.

Kartınızda biriken para puanlarınızı, chip paralarınız öğrenmek için bankanızın ATM‘lerini kullanabilirsiniz, herhangi bir pos cihazına kartınızı takarakta öğrenebilirsiniz. Kredi kartınıza ait kasım ayı ekstrenizdende para puanlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi yıl sonu bitmeden yapınız ve farkında bile olmadan biriktirdiğiniz paralarınızı alışverişlerinizde kullanınız. En mantıklı kullanma yeri petrol istasyonlarıdır. Para puanınız kadar mazot, benzin veya lpg almak daha kolaydır. Bütün kartlarınızdaki birikimleriniz ile depoyu bile doldurmanız mümkün olabilir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir