Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / 72 Ay Konut Kredisi Yapılandırması

72 Ay Konut Kredisi Yapılandırması72 Ay Konut Kredisi Yapılandırması

Tüketicilerin hepsinin en büyük hayalidir bir evinin olması. Yada yatırım amacıyla alınan ve kısa zamanda en çok kazandıran yatırım araçlarından birisi olması konut kredilerine olan rağbeti hiç düşürmemiştir. Konut kredilerinde ki faiz oranlarınında düşmesi ile inşaat sektöründe hareketli zamanlar yaşanmaya başlandı.

Konut kredilerini çeken kişiler her zaman ekspertiz değerinin yüzde 80‘i oranında kredi çekmemektedir ve tamamını kredi olarak kullanmaktadırlar. Kullanılan kredinin tutarının yüksek olması neticesinde de kredi taksitlerinin tutarlarını 120 aya yaysanız bile ödeme tutarları çok yüksek olmaktadır. Taksit tutarlarının yüksek olması soncunda tüketiciler illaki bir zaman geldiğinde taksitlerini ödeyemez olmaktadır. Bu durumda banka almış olduğunuz konuta ipotek koyarak verdiği kredi tutarının ödenmediğini tespit ettiği anda gerekli işlemleri başlatmakta ve konuta el koyarak satışa çıkartmaktadır.

Konut kredilerinde yapılacak olan yapılandırmalar ile kişi azda olsa ödediği konut kredisi borcunun kalan kısmına yeni bir yapılandırma getirerek daha uygun taksit tutarlarıyla ve daha rahat bir şekilde kredi borcunu ödeyerek kapatmaktadır.

Yeni açıklanan faiz oranları üzerinden bankalar konut kredisi yapılandırması yapmamaktadır. Bu durumdan kaynaklı olarak ilgili makamlara, bankalar konut kredisi yapılandırması yapmıyor neden diyerek şikayetlerini iletmektedirler. Çok sayıda şikayetin olmasına rağmen bankalar tarafından henüz bu konuda yeni bir uygulama başlamamıştır. Konut kredisi yapılandırmaları hala birin üzerinde oranlardan yapılmaktadır. Tüketiciler tarafından her ne kadar şikayetler artsada bu durum tamamen bankaların insiyatifine bırakılmıştır.

Bankalar tarafınadn 72 ay yapılandırmaların kişiden kişiye değişerek yapılması, konut kredisinde de aynı şekildedir. Kişinin ödeme gücüne göre konut kredisini yapılandırma hakkı her daim olmasına rağmen bankalar yapılandırma taleplerini kabul etmemekteler. Yapılandırma işlemini kabul etseler bile yeni konut kredisi faiz oranlarıyla değilde kendi belirledikleri faiz oranları ile yapılandırma yapmaktadırlar.

Konut kredisi yapılandırma faiz oranlarına karşılık ihtiyaç kredisi faiz oranları daha uygun duruma gelmiş durumdadır. Yapılandırma yapmak isteyen kişiler ihtiyaç kredisi faiz oranlarınıda kıyaslayarak en uygun faiz oranını bularak yapılandırma yapmak size kazanç olarak dönecektir.

Konut kredisi yapılandırması ile ilgili çıkacak en güncel ekonomi haberlerini kredikartiyapilandirmasi.com internet sitemizde bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir