Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Devlet Destekli Emekliye Faizsiz Kredi 2017

Devlet Destekli Emekliye Faizsiz Kredi 2017Devlet Destekli Emekliye Faizsiz Kredi 2017

Emekli olupta, çalışma hayatı boyunca hayal ettiklerini yapmak istemeyen kişi yoktur sanırım. Kimi yeni bir ev kimisi yeni bir araba yada sakin bir ortamda hayatını sürdürmek ister. Ne yazıkki ülkemizde emekli olupta hayat şartları altında geçinemeyip çalışmayan devam eden kişi sayısı oldukça fazladır. Buda emekli maaşlarının yetmemesi ve bankaların emekliye kredi vermemesinden kaynaklıdır. Bankalar genelde emekliye kredi vermekten kaçınırlar, çünkü ilerlemiş yaşa sahip olan kişilerin ölüm riski olmasından kaynaklı olarak bankalarında kendi yaptıkları hayat sigortaları yüzünde kredi talepleri kabul edilmemektedir.

Dar zamanda emekliye ilaş gibi gelecek olan maaşının 10 katına kadar verilmesi gündemde olan devlet destekli emekliye faizsiz kredi, 2017 yılında, yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla mümkün olacak gibi. Emekliye verilecek olan faizsiz kredi sayesinde piyasanın canlandırılması ve hareket kazanması sağlanması amaçlanmaktadır. Emeklilerin faizsiz olarak devlet desteği ile alacak oldukları kredileri ödemeleride otomatik olarak emekli maaşlarından yapılacak. Bu nedenleki bankaların ödeme konusunda bir sıkıntı yaşaması söz konusu olmayacak. Emeklilere verilecek kredilerde kefil olarak bankaların karşısında devlet buluncaktır.

Emekliye verilecek olan faizsiz kredinin yanı sıra, maaşlarının 3 katı kadarda avans verilmesi hükümetin gündemindedir. Bankalardan alınacak olan 3 maaş avans ile emekliler yapmak isteyipte yapamadıkları ihtiyaçlarını yapabilecekler. Devlet tarafından bankalarla yapılacak olan anlaşmalar neticesinde ödenmekte olan emekli maaşlarının toplu bir şekilde 3 maaşa kadar avans olarak verilmesi sayesinde yine emeklilerin toplu para alarak piyasayı canlandırmak amaçlanmaktadır.

Emekliye verilecek olan devlet destekli faizsiz kredinin yakın zamanda çıkması gündemdedir. Gerekli çalışmalar maliye tarafından yapılmaktadır ve bankalarla anlaşmalar sağlanacaktır. Emekliye verilecek olan maaş promosyonunun yanı sıra bankalarla yapılan görüşmelerde öne sürülecek olan faizsiz kredi ile emeklilerin 10 maaş faizsiz kredi almasıda sağlanmaya çalışılmaktadır. Emeklilerin alacak oldukları intibak veya maaş promosyonları ile nefes alması amaçlanmaktadır.

Emekliler için sürekli yapılan yeni düzenlemelerin asıl nedenlerinden biriside emeklilik yaşının çok fazla olması neticesinde yeni nesilin emekli olmasının çok uzun yıllar çalışarak mümkün olmasından kaynaklıdır. Bu nedenle ödenen sigorta primleri devlette birikmekte ve ödenen paraya göre primlerin çok daha fazla olması neticesinde yeterince para birikmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir