Salı , Eylül 19 2017


Anasayfa / Genel / Devlet Destekli Emekliye Faizsiz Kredi 2017

Devlet Destekli Emekliye Faizsiz Kredi 2017
Devlet Destekli Emekliye Faizsiz Kredi 2017

Emekli olupta, çalışma hayatı boyunca hayal ettiklerini yapmak istemeyen kişi yoktur sanırım. Kimi yeni bir ev kimisi yeni bir araba yada sakin bir ortamda hayatını sürdürmek ister. Ne yazıkki ülkemizde emekli olupta hayat şartları altında geçinemeyip çalışmayan devam eden kişi sayısı oldukça fazladır. Buda emekli maaşlarının yetmemesi ve bankaların emekliye kredi vermemesinden kaynaklıdır. Bankalar genelde emekliye kredi vermekten kaçınırlar, çünkü ilerlemiş yaşa sahip olan kişilerin ölüm riski olmasından kaynaklı olarak bankalarında kendi yaptıkları hayat sigortaları yüzünde kredi talepleri kabul edilmemektedir.

Dar zamanda emekliye ilaş gibi gelecek olan maaşının 10 katına kadar verilmesi gündemde olan devlet destekli emekliye faizsiz kredi, 2017 yılında, yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla mümkün olacak gibi. Emekliye verilecek olan faizsiz kredi sayesinde piyasanın canlandırılması ve hareket kazanması sağlanması amaçlanmaktadır. Emeklilerin faizsiz olarak devlet desteği ile alacak oldukları kredileri ödemeleride otomatik olarak emekli maaşlarından yapılacak. Bu nedenleki bankaların ödeme konusunda bir sıkıntı yaşaması söz konusu olmayacak. Emeklilere verilecek kredilerde kefil olarak bankaların karşısında devlet buluncaktır.

Emekliye verilecek olan faizsiz kredinin yanı sıra, maaşlarının 3 katı kadarda avans verilmesi hükümetin gündemindedir. Bankalardan alınacak olan 3 maaş avans ile emekliler yapmak isteyipte yapamadıkları ihtiyaçlarını yapabilecekler. Devlet tarafından bankalarla yapılacak olan anlaşmalar neticesinde ödenmekte olan emekli maaşlarının toplu bir şekilde 3 maaşa kadar avans olarak verilmesi sayesinde yine emeklilerin toplu para alarak piyasayı canlandırmak amaçlanmaktadır.

Emekliye verilecek olan devlet destekli faizsiz kredinin yakın zamanda çıkması gündemdedir. Gerekli çalışmalar maliye tarafından yapılmaktadır ve bankalarla anlaşmalar sağlanacaktır. Emekliye verilecek olan maaş promosyonunun yanı sıra bankalarla yapılan görüşmelerde öne sürülecek olan faizsiz kredi ile emeklilerin 10 maaş faizsiz kredi almasıda sağlanmaya çalışılmaktadır. Emeklilerin alacak oldukları intibak veya maaş promosyonları ile nefes alması amaçlanmaktadır.

Emekliler için sürekli yapılan yeni düzenlemelerin asıl nedenlerinden biriside emeklilik yaşının çok fazla olması neticesinde yeni nesilin emekli olmasının çok uzun yıllar çalışarak mümkün olmasından kaynaklıdır. Bu nedenle ödenen sigorta primleri devlette birikmekte ve ödenen paraya göre primlerin çok daha fazla olması neticesinde yeterince para birikmektedir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

qnb finansbank

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu Kredi kartı kullanımının son derece yaygınlaşması ve kişi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir