Çarşamba , Aralık 26 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı İle Hesaba Havale Altın

Kredi Kartı İle Hesaba Havale AltınNakit Avans Çekemeyenlere Alternatif Yöntem

Kredi kartı kullanan kişiler arasında problem haline gelen bir durumdur, nakit avansa kartın kapatılması. Asgari ödeme tutarlarının 3 defa eksik yatırılması sonucu, kredi kartı nakit avansa kapatılmaktadır. Acil nakit paraya ihtiyacı olanların ise bu zor durumunda yetişecek olan bir yöntem hakkında size bahsetmek istiyorum. 4 Taksit imkanı ile nakit ihtiyacınızı altın alarak çözmeniz mümkündür. Peki kredi kartı ile hesaba havale altın nasıl alabilirim.

Normal şartlarda paraya sıkışan herkes, kredi kartından nakit avans çekerek acil nakit ihtiyacını giderebilir. Fakat asgari ödemeleri düzensiz olan kartların nakit avansa kapatılması sıkıntı yaratabilir. Buna alternatif olarak müracaat etmeden bekleme derdi olmadan kolaylıkla nakit avans çekebileceğiniz bir sistem mevcuttur. Nakit avans, taksitli olarak ATM’lerden çekilebilmektedir. Şuanda yüzde 1,84 faizi mevcuttur ve yüzde 15 kaynak kullanımı destekleme fonuna ve yüzde 5’de banka sigorta muameleleri vergisi yani BSMV alınmaktadır.

Kullandığınız nakit avansı ertesi gün yatırsanız dahi bu ücretler ödenmektedir. Her çekilen avansa günlük faiz uygulanmaktadır. Nakit avans çekme işlemleri 2013’te çıkarılan yasaya kadar çok kolaydı. Fakat bu yasadan sonra zorlaştırıldı. Bir yıl içinde hiç ödeme yapılmazsa veya asgari ödeme tutarından az tutarlar 3 defa yatırılırsa, kartın nakit avansı kapatılmaktadır. Bu durumda acil nakit ihtiyacınız var ve ne yapabilirsiniz?

Bu durumda olanlar için e-ticaret siteleri üzerinden yapılan altın satışları size bir fırsat sunmaktadır. Türkiye genelinde önde gelen popüler ticaret siteleri üzerinde yetki alarak satış yapan kuyumcular mevcuttur. Alınan altınları hesabınıza sistem üzerinden havale yapabiliyorsunuz. Bu işlemlerde kredi kartı ile 4 taksit imkanınızda olmaktadır. Nakit avansınız kapalıysa ve kredi kullanamıyorsanız bu yöntemle 4 ay vadeli altın alabilirsiniz. Buda normal bir kredi gibi 4 vadeli olacaktır. Banka hesabınıza havale yaptığınız altını dilediğiniz zaman hemen nakit paraya çevirebiliyorsunuz.

kredi karti nakit avans cekme yontemi

İnternet üzerinden 4 taksitle ve kredi kartıyla altın almak, kuyumcuya giderek altın almaktan daha karlı ve avantajlıdır. Normal şartlarda kuyumcudan alacağınız taksitli altınlara 20 lira gibi bir fiyat farkı uygulanırken, internetten alınanlarda ise 10 lira ile 12 lira arasında bir fark uygulanmaktadır. İnternet üzerinden alınan altınlarıda hesabınıza havale yapabilirsiniz. Bu konuda arama yapmak isterseniz hesaba havale altın yazmanız yeterli olacaktır. İlgili e-ticaret sitelerine ulaşabileceksinizdir.

Hesaba havale altın işlemlerinde üst limit 150 bin liradır. Hesabınıza 2 saat içinde gelecek olan altınları isterseniz vadeli altın hesabına aktarabilir, istersenizde nakde çevirerek hemen kullanabilirsiniz. Taksitle altın alırken dikkatli hesap yapmanız gereklidir. Al sat arasındaki farklara dikkat ediniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kredi kartı dikkat edilmesi gereken, kredi kartı işlemleri ve kredi kartı limiti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir