Pazar , Ocak 21 2018


Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?
Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Kredi kartı, tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan, alışverişlerde taksit imkanı sunan, kullandıkça para puan kazandıran, mal ve hizmet alımında kullanılan ve bunlardan yararlanırken bankaya borçlanmanızı sağlayan bir finansal araçtır.

Kredi kartı bankalar tarafından özel hazırlanmış olan sözleşmeler ile tüketiciye verilmektedir. Peki kredi kartı nasıl kullanılır? Kredi kartı ne işe yarar? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kredi kartı limitleri bütçenize göre ayarlanmalıdır. Son kredi kartı düzenlemeleri ile limitler, tüketicinin maaşı oranında verilmektedir. Rahatlıkla ödeyebileceğiniz kredi kartı limitleri belirlemelisiniz.

Kredi kartı kullanımı son derece kolaydır. Her kredi kartının bir kart numarası, son kullanım tarihi ve cvc kodu bulunmaktadır. Bu bilgileri kesinlikle 3.kişilere vermeyiniz, telefon ile veya başka bir yolla başka yere iletmeyiniz. Aynı zamanda kartınızı kullanabilmeniz amacıyla verilecek olan şifrenizide kesinlikle kimseyle paylaşmayınız ve yasılı olarak cüzdanınızda veya kredi kartınıza yakın bir yerde saklamayınız. Bu durumlara dikkat etmeniz halinde sıkıntı yaşamanız zor olacaktır.

Kredi kartı kullanmanız her zaman size fayda sağlayacaktır. En basitinden kredi kartı kullanmayan kişilere bankalar kredi vermeye yanaşmamakta ve kefil, teminat istemektedir. Taksitli alışveriş yapmak istediğinizde tanımadığınız satıcılar size kesinlikle taksitli satış yapmayacaktır. Fakat kredi kartı ile 12 taksite kadar yapacağınız alışverişler ile ihtiyaçlarınızı geniş vadede ödeyerek karşılamış olacaksınızdır.

Kredi kartının gelişi güzel kullanılması sonucunda çok kişi sıkıntı yaşamaktadır. Eğerki kendinize güveniniz yoksa harcamalarınıza hakim olamıyorsanız, kredi kartı almamanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Günümüzde kredi kartı kullanmayan kişi sayısı çok azdır. 50 Milyonu geçen kredi kartı sayısı ile dünya genelinde nüfusa göre en fazla kredi kartı sahibi olunan ülkelerden birisiyiz. Bunun farkında olan hükümet yetkilileride buna önlem olsun diye sürekli kredi kartları ile ilgili olarak yeni düzenlemeler getirerek, ülkemiz açısından ve tüketiciler açısından en makul yolu bulmaya çalışmaktadırlar. Yapılan bütün düzenlemeler tüketiciler için yapılmakta olup, art niyetli kredi kartı işlemleri yapanlarıda engellemek amaçlıdır.

Kredi kartı hakkında sormak istedikleriniz için yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

iş bankasi refinansman

İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisi Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir