Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / Kredi Garanti Fonu KGF Faiz Oranları

Kredi Garanti Fonu KGF Faiz OranlarıKredi Garanti Fonu KGF Faiz Oranları

Kredi Garanti Fonu destekli olarak işletmelere bankalar aracılığı ile kredi kullandırılmaktadır. Bu krediler tabi işletmenin temiz kredi siciline göre kullandırılmaktadır. Yani sicili bozuk olanlar KGF kredisinden faydalanamamaktadırlar. Kredi Garanti Fonu KGF faiz oranları olarakta bankalar değişik oranlar uygulayabilmektedirler.

Akbank KGF Kredisi Faiz Oranı Ve Hesaplaması

Akbank ve KGF İşbirliğiyle KOBİ’lerin Teminat Sıkıntısına Son!

Akbank, Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF) ile imzaladığı anlaşma kapsamında sağlanan kefalet desteğiyle, teminat yetersizliği sorunu yaşayan işletmelerin yatırım ve işletmelerinin finansmanında banka kredisinden yararlanmalarına olanak sağlıyor. Program detayları aşağıda yer almaktadır;

Hazine kaynaklı Portföy Garanti Sistemi (Hazine PGS)

Yararlanıcılar*: KOBİ vasfına haiz gerçek ve tüzel kişi işletmeler
Kredi Üst Limiti: 2.940.000 TL
Kefalet Üst Limiti: 2.500.000 TL
Kefalet Oranı: %85
Kredi Türü: Taksitli Ticari Kredi (6-60 ay vade), Spot Kredi (maksimum 18 ay)
Ücret: KGF tarafından uygulanan komisyon oranı ilk yıl için kefalet tutarı üzerinden, devam eden yıllarda ise kefalet riski üzerinden %0.5, başvuru ücreti 250 TL.

* Yurtiçinde faaliyet gösteren, SGK ve vergi borcu olmayan, borcu bulunduğu takdirde yeniden yapılandırılmış olan ve yapılandırması bozulmamış olan, başvuru tarihi itibarıyla kendisinin ve grup firmalarının Bankamız kayıtlarında iflas, iflas ertelemesi, fesih, konkordato kaydı olmayan, kredileri donuk alacak niteliğinde olmayan KOBİ’ler yararlanabilir. Kredi başvurularının Banka tarafından değerlendirilerek olumlu bulunması ve sonrasında KGF’nin kefalet başvurusunu onaylaması halinde kredi talepleri karşılanacaktır.

 Özkaynak kaynaklı Portföy Garanti Sistemi (Özkaynak PGS)

Yararlanıcılar:

 • Kalkınmada öncelikli 43 ilde (12 NUTS Bölgesi İlleri) faaliyet gösteren,
 • Yıllık net satış hasılatı ya da aktif büyüklüğünden herhangi birisinin son iki yıl sonu itibarı ile 2 mio EUR ‘yu geçmeyen,
 • Çalışan sayısının son iki yıl sonu ve başvuru tarihi itibarı ile 9’u aşmayan KOBİ’ler​

Kredi Üst Limiti: 70.000 TL
Kefalet Üst Limiti: 56.000 TL
Kefalet Oranı: %80
Kredi Türü: Taksitli Ticari Kredi
Vade: 6-36 ay
Ücret: KGF tarafından uygulanan komisyon oranı ilk yıl için kefalet tutarı üzerinden, devam eden yıllarda ise kefalet riski üzerinden %0.5, başvuru ücreti 100 TL’dir.​

​Daha detaylı bilgi almak için en yakın Akbank Şubesine uğrayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası KGF Kefalet Programı

KGF Özkaynak Kefalet Programı

Bu programda, KGF KOBİ’lere kendi özkaynağından kefalet sağlar. Başvuru talebi alınan KOBİ’ler, Kredi Garanti Fonu tarafından değerlendirilir ve kefalet talebi karara bağlanır.

Özkaynak KGF programı kefaletlerinde, kefalet üst limiti 3 milyon TL ve azami kefalet oranı maksimum % 80 olarak uygulanır.

KGF Hazine Destekli Kefalet Programı

Hazine Destekli Kefalet Programından KOBİ’lerin yanı sıra, KOBİ dışı firmalar da faydalanabilmektedir. Özellikle ihracatçı firmalara 20 milyon USD’ye kadar ve %100‘e varan oranda kefalet desteği sağlanmaktadır. Bunun yanında turizm, Ar-Ge, inovasyon ve savunma sanayi, yenilenebilir enerji, gemi inşa sanayi alanlarında faaliyet gösteren firmalar için özel kefalet destekleri sağlanmaktadır.

KGF Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (Hazine PGS)

Kredi Garanti Fonu kefalet koşullarına uygun olan KOBİ’lerin hızlı şekilde kredi kullanmalarına imkan sağlayan bir kefalet sistemi olan Hazine Portföy Garanti Sistemi ile, KOBİ’ler bankamız tarafından talebinin onaylanması halinde maksimum 2 iş gününde KGF’nin kefaletinden faydalanabilmektedir.

KGF, kriterleri sağlayan KOBİ’lere 2.500.000 TL’ye kadar kefalet limiti sağlamaktadır. Kefalet oranı kredinin %85’i olarak belirlenmiştir.

KGF kefaletiyle, kredi imkanından uygun fiyatlarla ve 60 aya varan vadelerle yararlanabilirsiniz.

KGF kefaletli kredi talepleriniz için en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Denizbank Kredi Garantı Fonu KGF Kredisi

KGF (Kredi Garanti Fonu A.Ş.), finansman ihtiyacını karşılayabilmek için yeterli teminatı bulunmayan KOBİ’lere kefalet desteği sağlayarak finansmana erişimlerine destek olan kuruluştur. Krediye ihtiyacı olup teminat sıkıntısı çeken KOBİ’lere KGF ile çözüm Deniz Bank’ta mevcuttur.

SMS KGF Kredisi başvuru için KGF boşluk TCKN’nizi yazıp 3280’e gönderebilir, detaylı bilgi için 0212 355 10 55 KGF Destek Hattı’nı arayabilir ya da size en yakın DenizBank şubesine ulaşabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu KGF Kredisi Veren Bankalar

 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • TEB

Bu bankaların yanı sıra hemen hemen bütün bankalarda Kredi Garanti Fonu yani kgf kredisi mevcut olup siciliniz düzgün ve gerekli şartları yerine getiriyorsanız, bütün bankalardan bu krediyi çekebilir ve kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir