Cumartesi , Kasım 3 2018

Anasayfa / Bankalar / Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmam Lazım?

Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmam Lazım?Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmam Lazım?

Türkiye genelinde milyonlarca kişinin kredi kartı veya banka kartı bulunmaktadır. Bunlarla beraber kullanılmakta olan ihtiyaç kredileri, konut kredileri veya ticari kredilerde mevcuttur. Hal böyle oluncada bankacılık sektörüne olan rağbette her geçen gün artmaktadır. Kimsenin kimseye borç para vermediği, kredi kartsız taksitle mal satmadığı zamanda yaşıyoruz. Durumun böyle olması neticesinde de bankalar tüketiciler tarafından borç para bulma kapısı oluyor. Bankalar kredi vermiyor ne yapmam lazım sorunuza cevabınız konunun devamında yer almaktadır.

Kullanılan kredi kartları veya krediler sonucunda, kişiler yeterli ödemeyi sağlayamadığı zaman banka tarafından idari takip, ardından da yasal takip başlatılmaktadır. Bu aşamadan sonra tüketiciler ihtiyacı olan krediyi bankalardan sağlayamamakta ve bankalar kredi vermiyor ne yapabilirim gibi soruları sormaya başlıyorlar. Takibe girmiş olan bir kişinin yeni bir kredi çekmesi imkansızdır. Bu aşamadan sonra tüketicinin yapabileceği, en erken şekilde takibe girmiş olduğu borcu bir şekilde kapatmasıdır. Artından yapılabilecek işlemler ise kredi notunu öğrenmek ve kredi skorunu yükseltmek adına neler yapılabilir bunu araçtırmaktır.

Takibe daha önce girmişseniz ve ödemenizi yapmanıza rağmen bankalar acil nakit ihtiyacınızı karşılamanız için kredi vermiyorsa bu durumda kredi notunuz düşük olabilir veya daha önce girmiş olduğunuz takip dosyanız banka tarafından Kredi Kayıt Bürosu‘na kapanmış olarak bildirilmemiştir. İcralık olduysanızda icra dosyası hala kapatılmamış olabilir. Bundan dolayı mutlaka bunları araştırmanız ve gerekli başvuru dilekçeleri ile sicilinizi temizlemeye çalışmalısınız. Eğerki belli başlı işlemleri siz yapmazsanız, uzun süreler bu dosyalar sicilinizde kalacaktır ve bankalardan kredi kullanmanıza izin verilmeyecektir.

Gelişen teknoloji ile bankaların veri tabanlarında tutulmakta olan veriler, saniyeler içinde hesaplanarak, tüketicinin risk tablosu çıkarılabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak siz işlem yapmazsanız bu risk tablosu değişmemektedir. En azından kredi notunuzu yükseltmek adına bloke teminatlı kredi kartı veren bankaları araştırmanız ve bu yönde girişimlerde bulunarak kart çıkartıp, düzenli ödemeler ile kredi notunuzu 1000’in üzerine çıkarmanızdır. Bu aşamadan sonra kapanan kredi takipleriniz ile birlikte bankalar size biraz daha ılımlı bakacaktır ve kredi kullanmanıza veya kredi kartı kullanmanıza izin verebileceklerdir. En azından bir kredi kartı almanız demek sicilinizin düzelmeye başlaması anlamına gelmektedir.

Çok önceleri az bilinen kredi notu şu aşamada bütün tüketiciler için çok önemli bir kriterdir. Daha öncelerden takibe giren ve uzun yıllar kredi kartı ve kredi kullanamayan kişilerin bu durumu daha iyi bildiğini biliyorum. Bankalar kredi vermiyor ne yapmam lazım konusunda görüşlerinizi veya sorularınızı tarafımıza yorum kısmı aracılığı ile iletirseniz, en kısa sürede yardımcı olmaya çalışılacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir