Pazar , Nisan 5 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşıma Haciz Konabilir Mi?

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşıma Haciz Konabilir Mi?Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşıma Haciz Konabilir Mi?

Tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını veya alışverişlerdeki taksit imkanını sağlamakta olan kredi kartları, ülkemiz genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bir tüketicinin birden fazla kredi kartının olduğu şu zamanda, idareli ve hesaplı bir şekilde kullanılmayan kredi kartları sonucunda ödenemeyen borçlar ortaya çıkmaktadır. Ödenemeyen kredi kartı borçları neticesinde bir çok kişinin maaşına haciz konmaktadır. Ödenemeyen kredi kartı borcundan dolayı sizinde maaşınıza haciz konabilir.

Kredi kartı borcundan dolayı maaşına haciz konan kişiler, bu aşamadan sonra zorlu bir süreç geçirmektedir. Çünkü, takibe giren banka borçlarından dolayı, hiçbir banka kredi veya kredi kartı vermeye yanaşmayacaktır. Hatta vermesi imkansız olacaktır. Banka borçlarınızın hacizlik olmadan önce yapılandırma yapılması gereklidir. Yapılandırma yapılan borçlarınız için geniş vade imkanlarından yararlanarak, faiz oranlarına bakılmadan yapılması sizin yararınıza olacaktır. Aksi takdirde kötüleşecek olan kredi siciliniz nedeniyle kredi bulamayacaksınız ve maaşınıza haciz konacaktır.

Kredi kartı borçları veya kredi borçları bankaların kredi vermekteki en temel kriterler arasındadır. Bunlara bakılarak size kredi notu verilmektedir ve ilerleyen süreçte kredi siciliniz belirlenerek kredi çıkması veya kredi kartı kullanımınıza izin verilmektedir.

Kredi kartı yapılandırması yapmak için bankanıza başvuru yapabilirsiniz. Bankada mevcut olan kredi kartı borcunuza faiz uygulayarak yapılandırma yapacağından, bu talebinizi hemen kabul edecektir ve gerekli işlemleri yapacaktır. Toplam kredi kartı borcunuzu eşit taksitlere bölerek ve ufak bir faiz oranı uygulayarak ödeme imkanı sunan banka, kredi kartı yapılandırmasında müşterilerine oldukça fazla imkan sağlamaktadır. Çünkü vermiş olduğu borçları tahsil etme konusunda da bankalar oldukça zor süreçler geçirmekte ve bunun neticesinde batık kredi miktarı artmaktadır.

Bankalar tarafından kredi kartı borçlarına 72 ay yapılandırma yapılabilmektedir. Gerekirse bir kaç kartınızı tek bir bankadan yapılandırma imkanınız bulunmaktadır. Haciz işlemi olmadan yani borcunuz takibe girmeden başvuru yapacağınız 48 aylık ihtiyaç kredisi kullanımı ilede borçlarınızı uygun faiz oranları ile yapılandırmanız mümkün olacaktır. Yine konu ile ilgili olarak sorularınız veya görüşleriniz olursa yorum kısmı aracılığı ile tarafımıza iletirseniz, kredi kartı borcundan dolayı maaşıma haciz konabilir mi konusuyla ilgili olarak yardımcı olabiliriz.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir