Çarşamba , Eylül 20 2017


Anasayfa / Genel / Acil Kredi

Acil Kredi
Acil Kredi Nasıl Alınır? Başvuru Nereye Nasıl Yapılmalıdır?

Tüketicilerin ihtiyaç duydukları nakit gereksinimleri genel olarak bankalar tarafından karşılanmaktadır. Türkiye genelinde de bir çok kişi ya kredi kartıyla yada kredi kullanımı sonucunda borçlarını çevirmektedir veya ödemektedir. Sonuçta bankalar tarafından kazanılan inanılmaz rakamlar sayesinde, güvenlik seviyelerini gelişen teknoloji ile geliştirmekte olan bankalar, en son teknolojik sistemleri kullanmaya başlamışlardır. Tüketiciye en hızlı, acil, hemen kredi nasıl sunulur, nasıl başvurusu alınır ve onaylanır gibi arayışlar sonucunda yeni kampanyalar ortaya çıkartmaktadırlar ve tüketiciye sunmaktadırlar.

Genel olarak bankalar ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedirler ve bunlarıda ya kredi notunu kriter olarak baz alırlar yada teminat göstermelerini. Kredi notuna göre kredi veren bankalar olarak bütün bankaları saymak mümkünken, gelir belgesine göre kredi veren banka sayısı o derece azdır. Çünkü gelir belgesi ile kredi alan kişinin çekebileceği kredi tutarı ve oranı bellidir ve bunu daha önceden çoktan kullanmıştır. Kredi notu kriterine göre hemen hemen bütün bankalar müşterisi olsun olmasın kişilere birer kredi limiti tanımlamaktadır. Sistemlerinde tanımladıkları kredi miktarı bir çok kişiyede sms yolu ile mesajla bildirilmektedir. Bu bildirilen kredi miktarı o bankada sizin adınıza tanımlanmış olan kredi tutarıdır. Acil kredi başvurusu yaptığınızda bu kredi tutarı hemen hesabınıza geçebilmektedir. Bunuda bankalar genel olarak sms yoluyla kredi başvurusu, mobil şubesinden, telefon bankacılığı sisteminden başvuruları alabilmekte ve tanımlı olan hesabınıza parayı, kefilsiz, evraksız, teminatsız yatırabilmektedir. Çünkü sistemindeki mevcut bilgilerle bilir ki, bu tüketicinin kredi notu yüksek yani borcuna sadık, ödemelerini zamanında ve düzgün bir şekilde yapar.

Acil kredi başvurusu yapmak için ilk tercihiniz mutlaka çalışmakta olduğunuz banka olmalıdır. Çünkü bankanız size en hızlı şekilde yardımcı olabilecek ilk bankadır. Daha önce kredi kartı kullanmamış olan kişiler veya kredi çekmemiş olan kişiler için bu söz konusu değildir. Çünkü mevcut bir kredi notunuz olmadığından bankalar size acil kredi vermeyecektir. Kredi kullanmanız için önce hesap açmanızı, kefil bulmanızı ve gelir belgesini getirmenizi isteyeceklerdir. En acil ve hızlı olarak alabileceğiniz kredi türlerinin başında hazır krediler yani sms, mobil, internet bankacılığı gibi sistemler üzerinden başvuru yaparak alabileceğiniz kredilerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Karti Taksitlendirme başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi kartı taksitlendirme ve Kredi kartı taksitlendirme işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

qnb finansbank

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu Kredi kartı kullanımının son derece yaygınlaşması ve kişi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir