Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Borcu Sorgula

Kredi Kartı Borcu SorgulaYaşamakta olduğumuz yeni yüzyılın gerektirdiklerine ister istemez uyum sağlamak zorunda kalınmaktadır. Yeni teknolojiyi takip etmek kullanılan her şeyden faydalanmak istenilmektedir. Daha çok tüketici olarak yaşadığımız günümüzde bunların hepsini gerçekleştirmek için öncelikle paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Yeteri kadar paraya sahip olmayan insanlara yardımcı olmak amacıyla icat edilen kredi kartları şuan ihtiyacı olan ya da olmayan istisnasız her insanın cebinde yer almaktadır. Üstelik ihtiyacı olmayan insanlar dahi olsa herkesin birden fazla bankaya ait çok sayıda kredi kartına sahip olması şaşırtıcı bir durum olmaktan çıkmış durumdadır. Kredi kartları sadece o esnada nakit parası olmayanlara kolaylık amaçlı değil, aynı zamanda yanında fazla miktarda nakit para taşımak istemeyenler ya da yaptıkları alışverişi uzun vadede yavaş biçimde taksitle ödemek isteyenler içinde büyük kolaylık olmuştur.

Kredi kartları hakkında sorun yaşamamak için yapılması gerekenler

Kredi kartlarında fazla borçlarla cebelleşmek istenmiyorsa, alınan maaşa uygun bir limit belirlenmelidir, gelirden fazla harcama yapılmamalıdır, ekstreler takip edilmelidir ve en önemlisi de kredi kartı borç öğrenme işlemi yapılmalıdır. Farkında olmadan kartta biriken borçlar ilerleyen zamanlarda bankalarında uyguladığı faizlerle başa çıkılamayacak durumlar haline gelebilir.

kredi kartı borcu sorgula için yapılması gerekenler

Kredi kartımız hakkında bilgi edinmek için, özellikle de kredi kartı borcu sorgulama yapmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. SMS bankacılığı, telefon bankacılığı, internet bankacılı veya kartın alındığı bankalara ait ATM’ler bunlar arasındadır. ATM’leri kullanmak zaman açısında kayıp olarak göründüğü için aynı zamanda sıra beklemek zorunda kalınabileceği için fazla tercih edilmemesi gereken yöntemdir. SMS bankacılığı, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı kredi kartı borcu sorgulama yapmak için tercih edilmesi gereken kolay ve hızlı yöntemlerdir. 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz, oturduğunuz yerden tek tıkla tüm bilgilerinizi öğrenebileceğiniz bir hizmet sunmaktadır. Bunları kurtarmak için internette online olarak kredi kartınızı almış olduğunuz bankanın sayfasına girip kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini, adınızı, soyadınızı uygun yerlere yazmanız kredi kartı borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Bu imkânlardan yararlanmadıysanız, deneyerek ne kadar rahat ve güvenilir olduğunu görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Karti Taksitlendirme başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi kartı taksitlendirme ve Kredi kartı taksitlendirme işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir