Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Karti Taksitlendirme

Kredi Karti TaksitlendirmeGünümüzde tüketim toplumu olmanın verdiği alışkanlıkla birlikte mağaza ve bankaların reklam kampanyaları da birleşince alışverişlerde kredi kartı kullanımı kaçınılmaz bir hale gelmektedir. Bunun yanı sıra ekonomik nedenlerden dolayı da kart kullanımında ciddi bir artış olmaktadır. Birbirinden cazip avantajların sunulduğu kredi kartına taksit kampanyaları ile birlikte ekonomik nedenlerle kullanılan ve takibe düşen kredi kartı sayısı da ciddi oranda artmaktadır. Bunun nedeni, kredi kartının bilinçsizce kullanılması ve ödemelerin aylık giderin üstünde olmasıdır. Bu da mağduriyetlere neden olmaktadır. Kredi kartı mağduriyetleri arttıkça istenmeyen olaylar da yaşanabilmektedir. Ancak kredi kartı borç sorunu, kredi kartı taksitlendirme işlemi ile ortadan kalkmaktadır. Kredi kartlarına taksitlendirme işlemi, normal şartlarda banka ile satıcı arasında yapılan özel anlaşmanın sonucu müşteriye uygulanan bir işlemdir. Ancak yüksek borcu olan ve ödenemez durumda bulunan kredi kartlarının da taksitlendirilmesi yapılmaktadır.

Taksitlendirme Kart Borcunu Ödenebilir Hale Getirir.

Kredi kartı taksitlendirme nedir? Kredi kartı sahibinin ödeyemediği kredi kartı borcu, kullanıcıların kabusu olmaktadır. Özellikle kredi kartı ile yapılan harcamaların tamamı ödenmediğinde kalan miktar için banka tarafından faizle taksitlendirme yapılmaktadır. Sürekli asgari ödemesi yapılan ve bunu yanı sıra alışveriş yapılan kredi kartı borcunun katlanarak yükselmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Bu durumda kredi kartı kullanıcısının borç batağına saplandığını söylemek mümkündür. Bu borç batağından kurtulmanın bilinen tek yolu da kort borcunu taksitlendirmektir. Kartın taksitlendirilmesi, aracı kurum ile bankanın arasında yapılan anlaşma sonucunda gerçekleşmektedir. Yapılan taksit sonrasında kredi kartı kullanıcısına yönelik varsa alacak takibi ve haciz işlemi kaldırılmakta, taksitler de aracı kuruma ödenmektedir. Bu sayede borcun tamamının kapanması mümkün olmaktadır. Kart taksitlendirme işleminin sayısız insanın hayatını kurtardığı da bilinmektedir. Ayrıca bu sistemde yasadışı bir durum yoktur ve işlem tamamen yasal sınırlar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

kredi karti taksitlendirme
kredi karti taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi Neden Önemli ?

Kredi kartı günümüzde bir çok kişinin başını ağrıttığı bir finans aracıdır. Harcaması kolay ve zevkli geri ödemesi ise bir o kadar zor gelir. Çünkü kredi kartı düzgün bir şekilde kullanılmazsa şayet sürekli olarak kart faiz yer ve bu faizler bir süre sonra başa çıkılmaz hale gelir. Önceleri kart borcunun tamamı kapatılırken bir süre sonra asgari ödemesine bile güç yetmeyebilir. Kredi kartı taksitlendirme işlemi işte burada çok önemli bir rol oynamaktadır. Kredi kartı taksitlendirme yapmayan kişiler mecburen bankalar ile uğraşmak zorunda kalacaktır. Kredi kartını zamanında ödeyemezseniz şayet kartınız avukatlık olacaktır. Bu şekilde kredi kartınız kapatılacağından dolayı hiç bir işlem yapılamamaktadır. Kredi kartı taksitlendirme işlemi yapabilmek için mutlaka kartınızın açık ve işlem yapılabiliyor olması gerekmektedir. Kredi kartı taksitlendirmesi ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bize danışabilirsiniz.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir