Salı , Mayıs 15 2018

Anasayfa / Genel / Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti Ne Kadar?Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Tüketiciler için en büyük sorunlardan birisidir, cüzdanını kaybetmek ve bununla birlikte kredi kartlarını ve hesap kartlarını kaybetmek. Kayıp kredi kartı yenileme ücreti ne kadar gibi gelen sorular üzerine yazmaya karar verdiğim bu konuda, sizlere kaybolan kredi kartlarınızı yeniden bastırdığınız zaman ne kadar ücret alındığı veya alınmadığı konusunda bilgilendirme yapacağım. Kayıp kredi kartı için bankaların aldığı ücretler konusunu bu yazımızda bulabileceksiniz.

Tüketiciler tarafından hayatın her alanında ihtiyaç duyulan mal veya hizmetleri ister taksitle isterse tek çekimle alınabilme imkanı sunan, finansal bir araçtır. Ülke nüfusumuzun yarıdan fazlasına denk gelen bir kredi kartı sayısı mevcuttur. Bir çok kişi birden fazla kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartını bir defa kullanmaya başlayan tüketiciler rahatlığını anladığı için bir daha kullanmaması zor olmaktadır. Kredi kartına tüketiciler sıkı sıkıya bağlıdır ve kaybolmasını, çalınmasını kesinlikle istemezler. Çünkü kredi kartı limitine göre bir çok işlemin adına yapılması mümkün hale gelir. Bazen olmadık dalgınlıklarda düşürdüğümüz yada çalınan kredi kartlarımız olabilir. Bir çok olay çeşidi sonucunda kredi kartınız sizin elinizde bulunmuyorsa mutlaka hemen vakit kaybetmeden bankanızı arayarak kredi kartınızı iptal ettiriniz veya kullanıma kapattırınız. Kredi kartının kırılması, manyetiğinin bozulması veya chipinin bozulması gibi nedenlerden de kredi kartınızı yenilemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankayı aradığınızda kredi kartınızı yenilemek istediğinizi belirtirseniz gerekli işlemleri yaptırabilirsiniz. Kredi kartının bir şekilide elimizde kullanılabilir durumda olmaması neticesinde bankadan yenisini talep etmemiz halinde bizden yeni kart için ücret ödememiz istenecektir. Bankalar kredi kartı yenileme ücreti olarak tüketiciden para almaktadır. Kredi kartlarının ön yüzünde yazan son kullanım tarihinin bitmesi sonucunda banka tarafından yapılmak zorunda olan kredi kartı yenilemelerinde, yeni kredi kartı için ücret verilmemektedir.

Akbank’ın kredi kartı yenileme ücreti olarak alınan para 8 liradır.

Denizbank kart yenileme ücreti olarak alınan para 4 liradır.

Finansbank kart yenileme ücreti olarak 5 lira almaktadır. Kartın özelliklerine göre 15 liraya kadar değişiklik göstermektedir.

Garanti Bankası kredi kartı yenileme ücreti olarak 9 lira almaktadır. Banka çalınan kartlarda da kredi kartı yenileme ücreti almaktadır.

Ziraat Bankası kart yenileme ücreti olarak 10 lira almaktadır.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı yenileme ücreti olarak 8.75 lira almaktadır.

Vakıfbank kredi kartı yenileme ücreti olarakta 10 liradır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler  Tarım sektöründe yapılan hayvansal üretimin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir