Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / İnternetten Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?İnternetten Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden artık bütün işlerin halledildiği günümüzde kredi kartı ile alışveriş de yapılmaktadır. Kredi kartlarının çipli sisteme geçmesi ile birlikte güvenlik açısından da birçok kişi rahat etmiştir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde artık cep telefonunuza onay mesajı gelmeden alışverişinizi yapamazsınız.

Artık pekçok kurum kredi kartı ile alışveriş yapılmasını onaylamakta hatta kampanyalar düzenlemektedir. Ve artık pek çok kamu kurumu kurumu da ödemeleri internet üzerinden gerçekleştirme imkânını vatandaşa sunmaktadır. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapma fırsatı verilmesinin en önemli nedeni kurumlarda oluşan yoğunluktur. İnternet üzerinden kredi kartı ile vergi borcu ödeme imkânını sunan Gelir İdaresi başkanlığı sunulan yeniliklerdendir. Sizlere bu yazımızda internet üzerinden kredi kartı ile nasıl vergi borcu ödeyebileceğinizi anlatacağız.

İnternet üzerinden kredi kartı ile hangi vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz?

Vergi borcunuzu internet üzerinden kredi kartı ile ödeyebilme imkanı mevcuttur. Şu vergiler internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilir;

Motorlu taşıtlar vergisi,

Kira beyannamesi yani mülk gelirlerinin vergileri ödenebilir. Üstelik internet üzerinden kredi kartı ile vergi borcu ödemelerinize taksit imkanı da yapılmaktadır.

Pek çok kişi ise internet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmayı sakıncalı bulmaktadır. Peki gerçekte de böyle midir? Aslında kredi kartı ile alışveriş yaptığınız siteler bazen güvensiz olmaktadır. Ancak internet üzerinden kredi kartı ile vergi borcu ödemek daha güvenilirdir. Öncelikle işlem yaptığınız yer devletin resmi kurumuna aittir. Yani işlem yapmak iki kat daha güvenlidir.

İnternet üzerinden kredi kartı ile vergi borcu ödeme işlemi şu şekildedir;

Önce ödeme yapmak istediğiniz kurumun resmi internet sitesi üzerinden giriş yapınız. Vergi borcu ödeme ekranından kimlik numaranız ile ve ödemek istediğiniz vergi borcunu giriniz. Kredi kartı numaranızı girdikten sonra banka size kısa mesaj yolu ile ulaşacaktır. Gelen mesajda onay kodu yer alır. Onay kodunu ekranda yer alan kısma girmeniz ile vergi borcunuz ödenmiş olur.

İnternet üzerinden kredi kartı ile vergi borcunuzu öderken mutlaka resmi internet sitesi üzerinden işlem yapmaya özen gösterin. Aksi halde yapılan ödemelerden devlet sorumlu değildir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir