Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / Hesap İşletim Ücreti Almayan Tüm Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Tüm BankalarHesap İşletim Ücreti Almayan Tüm Bankalar

2016 yılının başlarından itibaren bankacılık sektörü teknolojinin de gelişmesiyle birlikte kendini yenilemeye ve geliştirmeye başlamıştır.Bu konuda yaptığı yeniliklerden birisi de müşterilerin en çok şikayet ettiği hesap işletim ücretidir. Hesap işletim ücretleri her müşteriden bankada hesabı olduğu sürece aylık ya da yıllık olarak kesilen miktardır. Bazı bankalar bunu müşterilerine haber vermeden önce banka hesabından  tahsil etmektedirler. Bu da birçok müşterinin bankalar ile arasının bozulmasına neden olmaktadır. Bizde sizlere bu yazımızda hesap işletim ücreti almayan bankalar listesini vermeye çalışacağız.

ENPARA

Bankacılık piyasasına sunduğu yenilikler ile dikkat çeken Enpara özellikle gençler tarafından talep gören bir markadır.Bir Finansbank kuruluşu olan Enpara, hesap işletim ücreti almazken aynı zamanda EFT işlemlerinden de ücret almamaktadır.

İGaranti

Garanti Bankası’nın yeni bir hizmet olarak müşterilerine sunduğu iGaranti uygulaması ile artık hesap işletim ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Kuruluşu için Enparanın  örnek alındığı söylenen iGaranti uygulaması yine hesap kesim ücreti almamasının yanısıra havale ve EFT işlemlerinden de ücret talep etmemektedir.

Cepte TEB

Türkiye Ekonomi Bankası’nın uygulaması olan Cepteteb ile hesap kesim ücreti, hesap işletim ücreti ödemeye son. Enpara ile rekabet haline olan CepteTeb ile işlem yapmak için telefonunuza uygulamayı indirebilirsiniz.

Yapı Kredi Nuvo

Hesap işletim ücreti almayan bir diğer banka ise Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı kredi Nuvo sistemi ile havale işlemi ve EFT ‘lerden de ücret talep edilmemektedir. Henüz yapı itibari ile yeni olsa da kısa süre içinde özellikle ücret talep etmediği için dikkat çekeceğe benziyor.

Aslında uygulamalar dışında hemen hemen birçok banka hesap işletim ücreti talep etmektedir. Bu sebeple hesap işletim ücreti kesmeyen bir banka bulmak zordur. Her ne kadar müşteriler bu konuda şikayetçi olsa da bankalar bunu yapmaya mecburdur. Bu sebeple eğer bir bankaya ait hesabınız varsa ve faal  olarak kullanmıyorsanız dahi hesap işletim ücreti alınmaktadır. Bu sebeple aktif olarak kullanmadığınız banka hesaplarınızı en kısa sürede kapatmanız gereksiz yere hesap işletim ücreti ödemenizin de önüne geçecektir. Yine hesap işletim ücreti ödememek adına fazla bankayla çalışmamaya dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir