Salı , Nisan 7 2020

Anasayfa / Krediler / Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi BaşvurusuGaranti Bankası Kredi Başvurusu

Birçok kişi kredi kullanmadan önce kendisine uygun olan bankayı seçmekte zorlanmaktadır. Sizlere bu yazımızda bir fikir edinmeniz amacı ile Garanti Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır? Garanti Bankası kredi başvurusu yapılırken istenen belgeler nelerdir? Garanti Bankası kredi başvurusu yapmak için hangi yollar izlenmelidir?/sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kullanmak isteyen pek çok kişi kredi başvurusu yaparken mutlaka kredi kullanmak istediği bankaya gitmesi gerektiğine inanır. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık kredi başvurusu yapmak için bankaya gitmeye gerek yoktur. Garanti Bankası kredi başvurusu yapmak için banka şubesine gidebileceğiniz gibi Garanti Bankası internet şubesi üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yine Garanti Bankası kredi başvurusu yapmak için ATM’leri ve çağrı merkezlerini arayarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Her banka için istenen belli başlı bazı temel kredi başvuru belgeleri  mevcuttur. Garanti Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler de şu şekildedir;

Kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin kimlik fotokopisi,

İkametgah belgesi,

Gelir belgesi gereklidir. Bu belgeler tüm kredi türleri için ortaktır. Diğer kredi türlerine başvuru yaparken belgeler değişiklik göstermektedir.

Garanti Bankası kredi başvurusu yapabilmek için 18 yaşından büyük olmanız ve yine aynı zamanda gelirinizi belgeleyebilmeniz gerekmektedir. Gelir belgesi çalışanların sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Gelir belgeleri şu şekildedir;

Emekliler içim emekli hesap cüzdanı,

Özel sektör çalışanları için SGK hizmet dökümü,

Serbest meslek erbabları için vergi levhası,

Ticari işletme sahipleri için Ticaret Sicili Gazetesi’nde kuruluş ilanı ve vergi levhasıdır.

Hangi banka olursa olsun kredi başvurusu yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk şey bu krediye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığıdır. Çünkü piyasada birçok kişi gereksiz yere kredi kullanarak kredi geri ödemelerini gerçekleştirmede zorluk çekmektedir. Kredi geri ödemelerinin yapılamaması ya da geç yapılması hali ise kredi notunuzu düşürmektedir. Kredi başvurusu yaparken kredi notu büyük önem taşımaktadır. Kredi notunuzu gereksiz yere düşürmeniz gerçekten krediye ihtiyacınız olduğu zaman sizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebeple kredi başvurusu yaparken özellikle de ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken,gerçekten ihtiyacınız olmadığı halde kredi almamaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir