Cuma , Kasım 2 2018

Anasayfa / Bankalar / Fibabanka Kiraz Hesap Nedir? Hoşgeldin Faizi Nedir?

Fibabanka Kiraz Hesap Nedir? Hoşgeldin Faizi Nedir?Fibabanka Kiraz Hesap Nedir? Hoşgeldin Faizi Nedir?

Fibabanka tarafından, tüketicilere sunulan avantajlı hoşgeldin faizinden ve hesabından yararlanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutunuz. 60 Gün kadar hoşgeldin faizi ile yüksek tutarlarda faiz kazanabileceksiniz. Nakit ihtiyaçlarınızı karşılayarak, birikimlerinize yüksek faiz oranları kazanabileceksiniz. Vadeli hesabınızı dilediğiniz şekilde kullanabileceksiniz ve sizi özgür bırakacaklar.

 • Kiraz Hesap ile birikimleriniz size özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne artarken arzu ettiğiniz zaman para yatırma para çekme ve EFT,havale işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kiraz Hesap vadesiz hesabın likidite avantajlarını vadeli hesabın getirisiyle birleştirir, birikim yapmak için vade bekleme endişelerinize son verir.

Kiraz Hesap Özellikleri Nelerdir?

 • Vadesiz Mevduat Minimum Limit 3.000 TL olup, nakit ihtiyaçlarınız için daha yüksek bir tutar belirlemeniz mümkündür.
 • Bankanın şubelerinden ve İnternet Bankacılığı’ndan açılan Kiraz Hesap vadeli mevduat limitleri minimum 1.000 TL maksimum 500.000 TL’dir.
 • Kiraz Hesap açtıran tüketicilere ilk 60 gün boyunca geçerli avantajlı hoşgeldin faizi sunulmaktadır. 60 günlük sürenin sona ermesinden sonra bankanın günlük olarak belirlediği standart faiz oranı uygulanır
 • Kiraz hesap sadece gerçek kişiler için geçerlidir.
 • Sınırsız hesaptan para çekme hesaba para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir tüm gün boyunca hesabınıza ulaşılabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde) virman ya da havale ve ATM’den para çekimi yapılabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.
 • Hesaptan yapılan EFT,Havale işlemlerinde bankanın ücret tarifesi geçerlidir.
 • Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
 • Her müşteriye aynı anda sadece bir adet Kiraz Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda ana hesap sahibi ayrıca başka bir hesaptan aynı anda Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda açılsa dahi Hoşgeldin Faizi tekrar uygulanmaz. Ayrıntılı Bilgi için;
  Fibabanka Şubeleri
  www. fibabanka.com.tr
  4448888 Fibabanka Telefonla Bankacılık

Kirat Hesap Faiz Oranları Nedir?

Hoşgeldin Faiz Oranı* Devam Faiz Oranı
%11,75 %9,50

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt oranlar olup, Fibabanka A.Ş’nin piyasa koşullarına göre faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır. Hoş geldin Faiz oranı yeni açılan Kiraz Hesaplar için 60 gün boyunca geçerlidir. 60 günden sonra devam faiz oranı uygulanır.

Kiraz Hesap nedir?

Kiraz Hesap ile, dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, Internet Bankacılığı’ndan EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Kiraz Hesap Döviz Cinsi nedir?

Kiraz Hesap sadece TL cinsinden açılmaktadır.

Kiraz Hesap ile nasıl faiz kazanırım?

Kiraz Hesap’ta, minimum 3.000 TL olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır. Bunun dışında kalan minimum 1.000 TL maksimum 500.000 TL için faiz oranından yararlanırsınız. Özetle, vadesiz alt limitinizi minimum 3.000 TL olarak belirlemeniz durumunda vadeli hesap açılışı için günlük nakit akışınız sonrası hesabınızın kullanılabilir bakiyesi minimum 4.000 TL olmalıdır. (3.000 TL vadesiz+1.000 TL minimum vadeli hesap limiti) Kiraz Hesaba, saat 17.00’dan sonra gelen tutarlar, faize tabi tutar aralığında kalması durumunda ertesi gün valörlü olarak gecelik faiz kazanır. Kiraz Hesap üzerine herhangi bir bloke konulmuş ise, blokede olan tutara faiz işletilmez. Kiraz Hesaba vadeli hesap üst limitinin üzerinde para yatırılması durumunda, sadece vadesiz alt limit üzerinde kalan 500.000 TL’ye faiz işletilir, vadeli mevduat üst limitinin üzerindeki tutar vadeli hesapta değerlendirmez ve vadesizde tutulur.

Kiraz Hesap açılışından sonra vadeli mevduat üst limitinin yükselmesi ya da düşmesi durumunda, mevcut kiraz hesabı olan müşteriler içi hangi koşullar geçerlidir?

Kiraz Hesap açıldığı an itibarıyla hesapta bakiye olsun olmasın ürüne ait özellikler geçerli olup, sonrasında limitin yükselmesi ya da düşmesi durumundan müşteri etkilenmez. Kiraz Hesap açılışı sırasında müşteriden alınan ve İnternet Bankacılığı’nda müşteriye sunulan taahhütnamede de vadesiz ve vadeli mevduat limitleri belirtilmektedir.

Kiraz Hesap kapsamında açılan vadeli hesabın temdit koşulları nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersiniz.

Kiraz Hesaptan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Kiraz Hesabınızdan vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Hesap’a kredili mevduat limiti tanımlanabilir mi?

Kiraz Hesabınıza Banka’nın kredi ve risk politikaları kapsamında kredili mevduat limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

İşlem saatleri dışında, haftasonları ve resmi tatillerde para çekimleri ne şekilde gerçekleştirilmektedir?

Saat 17:00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalmaktadır. Saat 17:00’den sonra ATM’den para çekmeniz ya da Internet bankacılığı’ndan havale yapmanız durumunda vadesiz alt limitin üzerinde kalan bu tutar kullandırılır. Vadeli mevduat bağlandıktan sonra daha yüksek tutarlı çekim taleplerinizde ise vadeli hesaptan kısmi çekim yapılır. Vadeli mevduat alt limiti 1.000 TL’nin altına indiği takdirde mevduatınız otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsiniz. Bu tutarı da aşan bir nakit ihtiyacınız olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitiniz var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir. Özet olarak vadesizde kalan alt limitten para çekimi söz konusu değildir.

Kiraz Hesap’tan yararlanmak için herhangi bir ücret/komisyon söz konusu mudur?

Hesap açılışına yönelik herhangi bir ücret/komisyon söz konusu değildir. Ancak hesaptan yapılan EFT, başka hesaba havale gibi işlemlerde Fibabanka Ücret ve Komisyon tarifesi geçerlidir.

Hoşgeldin Faiz Oranı ne kadar süre için geçerlidir?

Hoşgeldin faiz oranı ilk hesap açılış tarihinden itibaren 60 gün boyunca geçerlidir. Bir müşteri tanışma faizinden 1 kez faydalanabilir, aynı anda farklı hesap açılışı yapamaz, farklı zamanlarda açılış yapsa dahi Hoşgeldin faizinden tekrar yararlanamaz.

Kiraz Hesabın Avantajları Nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarınıza yüksek faiz avantajından yararlanırsınız.
 • Vadesiz hesaptan yapabileceğiniz tüm işlemleri bu hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kiraz Hesap için hangi kanallardan başvuru yapılabilir?

Tüm Fibabanka Şubeleri’nden ve İnternet Bankacılığı’ndan başvuru yapabilirsiniz.

Kiraz Hesap’ı nasıl iptal edebilirim?

Kiraz Hesap İptal Müşteri Talimatı ile hesabınızın Kiraz Hesap’tan standart hesaba dönüştürülmesini talep edebilirsiniz. İşlem başvurusu Fibabanka Şubeleri’nden yapılmaktadır. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmeyecektir.

Kiraz Hesap Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

07.11.2006 tarih ve 26339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde; Türkiye’de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurtiçi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının 100 Bin Türk Lirası’na kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

Kiraz Hesap Vadesiz Alt Limit Değişiklik

Değerli Müşterimiz,
Kiraz Hesap kapsamında vadesiz olarak tutulacak minimum limit 2.000 TL’den 3.000 TL’ye çıkartılmıştır.
Söz konusu limit mevcut ve yeni tüm müşterileri kapsamakta olup, Kiraz Hesap vadeli mevduat açılış limitleri minimum 1.000 TL maksimum 500.000 TL aynen geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir