Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / En Yüksek Faizi Kim Veriyor

En Yüksek Faizi Kim VeriyorEn Yüksek Faizi Kim Veriyor

Vadeli mevduat, e-mevduat ve klasik mevduat hiç bir riske girmeden paralarını biriktirmek ve değerlendirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yatırım araçlarıdır. Bilindiği üzere bankalar çeşitli vade seçenekleri ile parasını değerlendireceklere farklı faiz oranları sayesinde para kazandırmak için kampanyalar düzenlemektedir. İnsanlar riske girmeden para kazanmak istedikleri için genellikle vadeli hesapları tercih etmekteler. En yüksek faizi kim veriyor sorusuna cevap olması amacı ile bazı bankaların kampanyalarına bakmakta fayda var. ING Turuncu Hesap uygulamasında %12,50 oranında ilk 60 gün süresince hoş geldin kampanyası var. Bu hesapta istediğiniz zaman para çekip veya yatırabilirsiniz. Akbank direkt serbest hesap ile %11,75 tanışma kampanyasında yüksek bir faiz getirisi var. Garanti Bankası e- vadeli kampanyasında %12 faiz oranı ile hoş geldin faiz uygulaması vardır. Odeabank oksijen hesap kampanyasında %13 faiz getirisi vardır. Bankalar eski ve yeni müşterilerine farklı faiz kampanyaları düzenlemekteler. Eski müşteriye %4,5 faiz uygulanırken, yeni müşteriye 12,25 oranında faiz vermektedir. Bankacılar faizin düşeceği konusunda uyarılarda bulundular.

Faizlerde yeni dönem uygulaması

Bu yeni dönemle beraber bankalar, üç farklı şekilde mevduata faiz uygulanmakta. Müşteriler aynı para ile farklı bankalara gittiklerinde değişik faizlerle karşılaşmaktalar. Bankalar her hesap için ya da şube veya internet üzerinden açılan hesaplarda dahi farklı faiz seçenekleri ile kampanya yapmaktalar. Son bir sene içinde de bankalar özellikle yeni hesap açtıran ya da ilk defa mevduat açtıran müşterilerine yüksek faizler ile kampanyalar düzenlemektedir.  En yüksek faizi kim veriyor başlıklı yazımıza Merkez Bankası ile devam edelim. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası eski müşterilerine 4.5 oranında faiz verirken, internet üzerinden hesap açanlara ise 9.5 ile 10.5 oranında faiz vermektedir. Vadeler uzadıkça faizlerde bir puana kadar düşüş olmakta. Bunun nedeni ise faizlerde düşüş beklentisinin olması. Uzmanların tavsiyesi ise uzun vadeli yatırımlar yapılmasından yana. Kampanyalar arasında en dikkat çeken ve en karlı olan kampanya ise hoş geldin faizi uygulamasıdır.

Hoş geldin kampanyaları

Anadolu Bank, 2014’te hiç hesap açmamış ve ilk kez hesap açan kişilere Hoş geldin faizi vermektedir. Bu faizler 100 bin ile 250 bin arasında mevduat hesabı olanlara %11.25’tir. 50 bin dolar ve 125 bin dolar arasında dövizi olanlara ise 2.75 oranında faiz vermektedir. İş Bankası, 100 bin Lirası olan müşterilerine 32 gün için %9.75 faiz vermektedir. TEB Marifetli Hesap uygulamasında 30 gün içinde müşterilerine %11.85 oranında faiz vermektedir. En yüksek faizi kim veriyor başlıklı yazımıza Vakıfbank ile devam edelim. Vakıfbank, 100 bin TL parası olan ve yeni hesap açan müşterilerine ise 32 gün vadeli olarak 10.50 ve 92 gün vadeli olarak da 10.40 oranında faiz verilmektedir. Finansbank, 32 gün vade için %10.70 ve 46 gün ile 60 gün arasında vade için %10.90 oranında hoş geldin faizi verilmektedir. Garanti Bankası, 32 gün vade için %9.85 oranında hoş geldin faizi vermektedir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir