Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / ING Turuncu Hesap Faiz Hesaplama

ING Turuncu Hesap Faiz HesaplamaING Turuncu Hesap Faiz Hesaplama

Turuncu Hesap aslında vadeli bir hesap değildir. Vadeli hesapta olduğu gibi faiz kazandıran bir hesaptır ancak, 1, 3, 12 ay gibi vadeleri yoktur. Günlük olarak faiz kazanırsınız. Vade bozdurma ve sonunu bekleme gibi bir zorunluluk yoktur. İstediğiniz zaman para ekleyebilir, istediğiniz zaman da para çekebilirsiniz. Bakiyeniz sıfır kalsa dahi, siz kapatma talimatı vermeden hesabınız kapanmaz. Hesabınıza tekrar para yatırdığınızda ise tekrar gecelik olarak para kazanmaya başlarsınız. ING Turuncu hesap faiz hesaplama konusunda bir de hesap işletim ücretine bakmak gerekir. İnsanların en hassas oldukları konu da hesap işletim ücretidir. Turuncu hesapta hesap işletim ücreti ödemezsiniz. SMS ve ekstre ücreti yoktur. Telefon ve internet bankacılığı, eft ve havale ile yaptığınız işlemlerden ücret alınmaz. Normal koşullarda vadeli hesap açmak istediğinizde banka bir alt limit uygular. Fakat Turuncu Hesapta böyle bir uygulama yoktur. Paranız az da olsa yatırabilirsiniz. Üst limit ise kısmen de olsa var. İstediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz fakat 100 bin TL olan üst limitin altında kalmanız gereklidir. Bakiyeniz limitin üstüne çıktığı zaman ise hesabınızdaki paranın hepsine ING Bank tarafından belirlenen daha düşük faiz oranı uygulanır. Bunun nedeni ise, yüksek paraları olan insanların günlük faiz fırsatlarından çok yüksek kazançlar elde etmelerinin önüne geçmektir. Tasarruf hesabı olarak adlandırılan bu ürün, kişilerin paralarını uzun vadeli olarak bu hesapta kalmasını sağlamaktır. Tasarruf hesabı olduğu için para çekmede küçük bir kısıtlama getirilmiştir. Nakit ihtiyacınızda şubelerden para çekebilirsiniz. Turuncu Hesaptan vadesiz hesabınıza para transferi yapabilir ve ATM’den para çekebilirsiniz.

Turuncu Hesap faiz hesaplama

ING Bank internet sitesine girerek hesaplama yapabilirsiniz. ING Turuncu hesap faiz hesaplama için Turuncu Hesap sayfasında bulunan hesaplama aracı ile istediğiniz miktarı ve vadeyi girerek hesaplayabilirsiniz. Turuncu Hesaba başvurabilmek için şubeye giderek ya da internet üzerinden ve telefon bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra ise adresinize kurye ile bireysel bankacılık hizmet sözleşmesi gönderilir. Hesabınız açıldıktan sonra da müşteri temsilcisi sizi arayarak bilgilendirme yaparak işleminizi tamamlar. ING Bank Turuncu Hesap sıfır maliyeti olan bir üründür. Bir de hoş geldin faizine bakalım. Hoş geldin faiz uygulaması daha önceden e-Turuncu Hesap açtırmamış olan kişiler için geçerli olan bir uygulamadır. Süresi ise 12 aydır ve geçerlilik süresi de hesabın açıldığı günden başlar. Piyasa şartlarına göre e-Turuncu faiz değişiklik gösterebilir. 12 ay süresince güncel olan faiz oranı geçerlidir. Gecelik faiz işler. Hoş geldin faizi, faiz süresi sonrasında da günlük faiz uygulanır. Hesap açmak için ise alt limit yoktur. e- Turuncu hesabını şubeden kullanamazsınız. Buradan çıkan maliyeti, müşteriye faiz olarak yansıtır. EFT ve havale işlemi yapılabilir. Fakat otomatik ya da düzenli ödeme talimatı verilemez. ATM’lerden e- Turuncu Hesaba para yatırabilirsiniz. Faiz oranları ise yıllık basit brüt oranlar olarak belirlenmiştir.  ING Turuncu hesap faiz hesaplama işlemi için ING Bank internet sitesini ziyaret ederek hesaplama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir