Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / Bankalar Kredi Kartı ve Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Notunu Yükseltirim?

Bankalar Kredi Kartı ve Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Notunu Yükseltirim?Bankalar Kredi Kartı ve Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Notunu Yükseltirim?

Tüketicilerin en büyük sıkıntısı kullanmış oldukları kredi veya kredi kartlarının ödemelerinden kaynaklı olarak kredi notlarının düşmesi ve kredi, kredi kartı kullanılamıyor olması sonucunda tüketiciler takibe girdikten sonra düşen kredi notlarını tekrar yükseltememekteler. Peki kredi notu düşen ve takibe girmiş olan tüketici nasıl kredi nonutu yükseltecek, takipten nasıl kurtularak yeni kredi veya kredi kartı kullanabilecek.

Kredi notu bütün bankalar için kredi veya kredi kartı vermek için önemli bir kriter haline geldi. KKB tarafından hesaplanan kredi notunun, takibe girenlerin hesaplanmıyor olmasıda kredi notunu tamamen kapatmakta ve sıfırmış gibi gözükmesine neden olmaktadır. Bundan kaynaklı olarak siz siz olan sakın takibe düşmeyin, takibe düşmeniz halinde uzun yıllar kredi veya kredi kartı kullanamayacağınız gibi mevcut kredi notunuzda sıfıra düşecektir. Takibe girmeden önce önlemlerin alınması, banka ile görüşülmesi  ve yapılandırma işlemlerinin yapılması gereklidir. Yapılandırmanın zamanında yapılması ile birlikte banka tarafından takibe alınmayacak borcunuz, kredi notunuzu düşürmeyecek ve normal bir kredi kartı ödemesi yaparmış gibi ödeme yaparak takibe düşmemek adına bu işlemi bütün borçlarını ödeyemeyen tüketiciler yapması gereklidir.

2017 Sicil affı ile bankalar kredi vermek için arayacak oldukları kriterleri bu hafta içinde büyük ihtimaller berlirleyecekler. Ticari krediler konusunda, ödeme sıkıntısı olmayan ve borçlarını 6 ay içinde kapatanlar ile yapılandırma yapanlara kredi verilmesinin kapısı sonuna kadar açılacak. Sicil affı ile tüketicilere verilecek olan krediler içinde bankalar taban bir kredi notu belirleyecek ve buna bağlı olarakta kişilin mevcut kredi borcunun olup olmadığına ve gelirinin ne kadar olduğuna bakarak, yasadada belirtildiği gibi sicilindeki takipleri dikkate almadan, kara listeye uymadan kendi kriterlerine göre tüketiciyi değerlendirerek kredi kullanabilmesine imkan sağlayacaklardır. Bankalar sonuç olarak güvensiz olan borcunu ödemeyen ile ödeyen tüketiciyi ayırt etmek konusunda bir çok kritere sahip olup en iyi şekilde uygulayan son sistem teknolojilere sahiptirler.

Kredi notunuzu yükseltmek konusunda yapabileceğin, borcunuz yoksa düşük tutarlı 1000 lira 2000 lira gibi kredi başvurusunda bulunmaktır. Bu başvuruyu yaparkende direk bankanın şubesine giderek, gelir belgenizle ve kefilinizle birlikte yapmaktır. Bu sayede kredinizin onaylanması yüksek ihtimaldir. Aksi takdirde yapacağınız sms kredi başvurusu ile kredi notunuz düşecek ve her olumsuzluk sonucunda kara liseteye bile düşebileceksinizdir. Sürekli sms kredi başvurusu yapmak ciddi anlamda kredi sicilinize zarar vermektedir. Bu durumlardan mağdur olmamak adına belirttiğim gibi bankalardan kredi kullanarak kredi notunuzu yükseltmeye çalışın.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir