Salı , Eylül 19 2017


Anasayfa / Genel / Banka Borçlarını Yapılandırma Yaparak Sicil Affından Yararlanma

Banka Borçlarını Yapılandırma Yaparak Sicil Affından Yararlanma
Banka Borçlarını Yapılandırma Yaparak Sicil Affından Yararlanma

Ülkemiz genelinde milyonlarca kişi bu sicil affını beklemiş olmalı. Bir çok vatandaş ödeyemediği kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı takibe girmiş, haciz işlemleriyle karşılaşmıştır. Neticede bankalar kredi kullanmalarına izin vermediği gibi yüksek faizlerle alacaklarını tahsil etmeye çalışmışlardır. Banka borçlarını yapılandırma yaparak sicil affından yararlanma şartının gelmesi ilede bu kişiler rahat bir nefes alacaklardır.

Sicil affı kapsamına girebilmek için şartlar olan ya borçların yapılandırma yapılması yada 6 ay gibi bir sürede ödenmesi aranacağı hali hazırda bilinmekte olan şartlardandır. Haciz işlemi olmuş, bankaya borcunu ödemeye başlamış kişiler, yada maaşlarından kredi borçları tahsil edilenlerde bu af kapsamına gireceklerdir. Çünkü bir şekilde borçlarını ödemek isteyen kişilerin yanında olan devletimiz, bu yasa ile kişilerin kredi kullanarak ticari hayatta ve yaşamlarında gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları, ekonomide hareketlilik olmasını sağlamak amacındadır.

Mevcut banka borçlarınızı sicil affından yararlanmak için yapılandırma yapma isteğiniz en doğal hakkınızdır. Bankalar genel olarak yapılandırmaya yanaşmamaktadır. Bunun nedenini aslında bende anlamış değilim. Sonuç olarak alacakları bir paraları var ve bunu almaya çalışmamaktalar. Sayın Bakan’ımızın açıklamaları bu konuda şahsen bana umut verdir. Bankaların yapılandırma yapmak isteyen müşterilerine kolaylık tanınmaması halinde gözlerinin yaşlarına bakılmayacak ve gerekli yaptırımlar uygulanacak. İnşallah bu durum gerçekleşir ve kara listeye düşmekten dolayı mağdur olan milyonlarca işletme sahibi veya bireysel tüketici bu af kapsamından faydalanarak kredi kullanabilir ve hayatını düzene sokar.

Evine, işine haciz gelmiş olan, senetlerini, çeklerini ödeyememiş ve sıkıntı yaşayan okadar çok vatandaşımız var ki yaşadıklarını sadece kendileri gibi olanlar anlayabilmektedir. Bu kişiler eminimki borçlarını ödeyerek sicilini temizlemek için çaba harcıyordur. Tabi arada art niyetli kişilerde bulunmaktadır, fakat bunların dürüst tüketiciler arasından seçilmeside imkansızdır. Borçlarını ödemek isteyen kişilere bankaların yapılandırma konusunda yardımcı olmaları gerekliliğinin üstüne bir kezdaha bastırıyorum. Vatandaşa sağlanacak olan geniş zamanda borçlarını ödeyebilme imkanı yapılsa herkes borcunu ödemek ister.

2017 Sicil affından yararlanmak isteyen kişilerin yapacağı yapılandırma başvuruları, yasanın Resmi Gazete’de yayınlanması ile kesinlik kazanacaktır. Yani bankalara ucu açık bir yasa bırakılmaz ise hepsi her yapılandırma yapmak isteyen kişiye yapmak zorunda bırakılabilir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

qnb finansbank

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu Kredi kartı kullanımının son derece yaygınlaşması ve kişi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir