Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı BaşvurusuZiraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Birçok banka gibi Ziraat Bankası da müşterileri için kredi kartı imkânı sunmaktadır. Bu yazımızda Ziraat Bankası kredi kartı ile ilgili merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için;

İnternet şubesini ,

İnternet sitesinin,

Ziraat Mobili,

Çağrı merkezlerinin ya da ATM’leri ziyaret edip kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz gibi SMS yoluyla da kredi kartı başvuru yapabilirsiniz.

SMS yolu ile Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için T.C kimlik numaranız ,talep ettiğiniz aylık limit ve aylık net gelirinizi 4757’ye gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Bulunduğunuz yere en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı şifrenizi banka şubesinden ya da çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızı kaybetmeniz  ya da çaldırmanız halinde en kısa süre içinde bankaya bilgi vermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanıp da kredi kartı borcu ödeme zamanı geldiğinde borcunuzu;

Mobil şube,

Telefon bankacılığı,

ATM ,

Otomatik ödeme talimatı ya da

EFT ile de ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı limit arttırımı için yine aynı yolları takip etmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi kartı limitinizi aylık gelirinize göre ayarlamaya özen gösterin. Çünkü kredi kartı limitleri gerçekçi belirlenemediği için ileride kredi kartı borçları nedeni ile kredi notu düşmektedir. Düşen kredi notları ise ileride kredi ihtiyacınız olduğu zamanlar olumsuz şart olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu sebeple kredi kartı kullanımlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Kredi kartları kullanılırken her bankadan kart almak yerine bir tek banka ile çalışmak da yararınıza olacaktır. Her bankaya ait kredi kartını kullanmak kredi borcu ekstrelerinin kabarmasına yol açabileceği gibi bankaların size olan güvenini de azaltacaktır.

Kredi kartı kullanımı için başvuru yapıldığında başvuru sonucu olumsuz olduğu takdirde nedenleri başvuru yapılan bankadan öğrenilebilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olmak gereklidir. Ek kart çıkartmak için de aynı yaş sınırı vardır.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

One comment

  1. ben zıraat bankası istiyorum ama adrsm yk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir