Cuma , Kasım 2 2018

Anasayfa / Bankalar / QNB Finansbank Hesap Özeti

QNB Finansbank Hesap Özeti“Herkese bir finansçı lazım.” sloganıyla Türkiye’nin finansçısı olarak bankacılık sektöründe hizmetlerini devam ettirmektedir. 2006 yılında QNB Finansbank National Bank Of Greece tarafından satın alındı. 666 şubesi ve 13 bin çalışanıyla QNB Finansbank, 8 milyar 291 milyon TL lik öz kaynağa sahip.

QNB Finansbank Hesap özetinizde belirtilen borcun tamamının son ödeme tarihine kadar ödendiği takdirde, önceki dönemlerden gelen bir borç yok ise alışverişten kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işleme tabi tutulamaz. Eğer hesabınıza bir devreden borcunuz var ise hesap kesim tarihinden borç ödeme tarihine kadarlık süre için faiz düzenlemesi yapılır.

Hesap Kesim Tarihi: Hesap özetinin hazırlandığı tarihtir.

Asgari Ödeme Tutarı: Son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken hesaplanmış asgari tutardır.

Son Ödeme Tarihi: Ödenmesi gereken asgari tutarın, ödenecek son gününü ifade eder.

Ayrıca faize faiz uygulaması yapılmaz sadece anaparanın borcu üzerinden faiz hesaplaması gerçekleştirilir.

Yurtiçinde yapılan işlemlerde hesap özeti düzenlemesi yasal çerçeveler ve banka düzenlemeleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Yurt dışında yabancı para kullanılarak yapılan işlemlerde hesap özeti istenilmesi doğrultusunda Amerikan Doları veya Türk Lirası şeklinde düzenlenir. Yabancı havayolu şirketlerini seyahatlerinde tercih eden QNB Finansbank kart sahipleri, kart ile gerçekleştirdikleri işlemlerde QNB Finansbank hesap özeti sonucunda işlemleri TL ile gerçekleştirmiş olsa bile döviz üzerinden yansır.

Kredi kart kullanmış müşteriler daha sonra kartlarını iptal etseler bile bekleyen kart borçları varsa veya taksitlendirme işlemi ile alışveriş yapılmışsa borç ödemesi bitene kadar müşteriler ekstreler ile bilgi almaya devam ediyor olacaklar.Hesap özetine itiraz işlemi gerçekleştirmek isteyen kart kullanıcıları son ödeme tarihlerinden sonra geçen 10 gün içinde hesap özeti itiraz haklarını rahatlıkla kullanma olanağına sahipler. Eğer bu süreler dikkate alınmadan yapılırsa hesap otomatik olarak kesinleşir. İtiraz haklı saklı tutulan kullanıcılar itirazlarını telefon bankacılığından gerçekleştirebilirler.
Hesap özetinde belirtilen tarihten sonra da kullanılan kartlar sözleşme ile gerçekleştirilen içerikleri de kabul ettiğiniz sorumluluğunu müşterilere bırakmaktadır. Telefon bankacılığının desteği ve internet şubesinin güvencesi ile QNB Finansbank , hesap özeti konusunda duyarlı ve bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için ulaşılabilirlik temini vermektedir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Para Puan Sorgulama başlıklı makalemizde bonus sorgulama, cardfinans ve CardFinans Nakit hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir