Çarşamba , Aralık 13 2017


Anasayfa / Genel / Krediniz Onaylandı SMS Dolandırıcılığına Dikkat

Krediniz Onaylandı SMS Dolandırıcılığına Dikkat
Krediniz Onaylandı SMS Dolandırıcılığına Dikkat

Tüketiciler tarafından acil nakit ihtiyacı karşılamak amacıyla veya bir işini halletmek ihtiyacını gidermek için kullanılan krediler veya kredi kartları sonucunda zamanında ödenemeyen kredi taksidi veya kredi kartı ekstresi ile idari takip ve yasal takip başlamaktadır. Bunun ardından kişilerin kredi notu düşmekte ve kredi kullanımı ile kredi kartı kullanımı kısıtlanmaktadır. Kredi çekemeyene kredi çıkartılır veya siciliniz mi bozuk kredi verelim, krediniz onaylandı gibi sms ile dolandırıcılar tüketicilere mesajlar atabilmektedir.

Varlık şirketi olarak veya bir başka kuruluş olarak kendilerini tanıtıp, krediniz onaylandı fakat şukadar masrafı var bunu hesabımıza yatırırsanız krediniz işlemlerini başlatalım gibi sms ile mesaj bilgileri verilmektedir. Kredi sicili bozuk olanlarında kredi çekememesi ve tutunacak bir dal aramaları neticesinde dolandırıcılar tüketicileri kandırmaktadırlar.

Kredi kartları olsun krediler olsun yasalar çerçevesinde düzenlenmekte olup aksi durumlarla karşılaşılmasında mutlaka polise bildirilmelidir. Size yardım edecekler nasıl kredi notunuzu yükselteceğinize veya ödemelerinizi nasıl düzenli yapabileceğiniz konusunda yardım etsinler. Kimsenin hesabına para felan yatırmayın, sicilinizi temizliyeceğiz diyenlere aldanmayınız. Bankalardan kullanılan kredilerde zaten dosya masrafı alınmamaktadır ve diğer giderlerin hepside masraflara yansıtılmaktadır.

Krediniz onaylandı gibi değişik smsler atarak tüketicileri kandırmaya çalışan ve bir numara vererek aramanızı isteyen kişiler olabilir. Bankalara yapılan SMS kredi başvuruları sonucunda, bankadanda buna benzer bir mesaj gelmektedir fakat banka mesajlarında ya en yakın banka şubesine gidilmesi istenir veya internet şubesi, mobil şube kullananlar için giriş yaptıktan sonra kredinizi kullanabileceğiniz belirtilmektedir. Aksi durumlar söz konusu olmamaktadır. Mesajın geldiği numara günümüz teknolojisinde değiştirilebilmekte ve sanki bankadan geliyormuş gibi gözümektedir bu konuda da dikkat edilmesi gereklidir. Aynı şekilde sizi telefonla arayan kişilere kesinlikle banka bilgilerinizi vermeyiniz aksi durumda bankacılık veya mobil şifrenizi elegeçirebilirler. Aynı şekilde yapılan bir işlem sonucunda sizden bilgileri alarak kartınızdan veya hesabınızdan para çekimi yapılabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşırsanız mutlaka bankanızı kendiniz arayınız veya en yakın şubeye giderek durumu bildiriniz. Olduya aldandınız bilgilerinizi verdiniz, bu gibi durumlarda da hemen bankanızla irtibata geçerek gerekli şifre değişikliğini yapınız veya kredi kartınızın kullanıma kapatılmasını ve değiştirilmesini talep ediniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

iş bankasi refinansman

İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisi Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir