Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Kredi Yapılandırma Kredileri

Kredi Yapılandırma KredileriKredi Yapılandırma Kredileri

Kredinin yeniden yapılandırılması ve borç transferi birbirine çok benzemekle beraber aslında aralarında bir fark vardır. Bugün kredi yapılandırma kredileri yazımızda bu konuya değineceğiz. Borç transferi, genel olarak ya bir ya da birçok bankada olan ve ödenmesinde zorluk yaşanan borçların bir bankada toplanmasına denir. Yeniden yapılandırma ise, bir bankada bulunan kredi kartı veya kredi borcu için borcunuzun bulunduğu banka ile görüşüp bir ödeme planı hazırlanarak uygulanan ödeme yöntemidir. Yeniden yapılandırma uygulaması konut kredileri için yapılırken, borç transferi ise genel olarak kredi kartı ve kredi borçları için yapılan uygulamadır. Şimdi kredi yapılandırmasına bakalım. Konut kredisini yapılandırmak istediğinizde birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlar; faiz oranları arasındaki farklar, kalan borç miktarı, toplam kredi maliyeti ve ödemekte olduğunuz taksit tutarıdır. Bunlara bakarak bir karara varmalısınız. Yani iyi bir karşılaştırma yapmalısınız. Ayrıca kendi bankanızla da yapılandırmaya gidebilirsiniz. Borçlarınızı ödeyemediğiniz durumlarda bankalar genellikle yardımcı olmaktadırlar. Böylece siz taksitlerinizi rahatça öderken bankalar da paralarını tahsil etmiş olurlar. Yalnız burada şunu da belirtmek gerekir. Uzatılmış vadeler ve farklı bir faiz oranı toplamdaki geri ödemenize yansıyacaktır.

Borç Transferi Nedir?

Genel olarak bir çok bankaya birden olan borçların bir bankada toplanmasına borç transferi denir. Borç transferi çok tercih edilen bir seçenek olmakla beraber, bu işleme karar verirken iyi araştırma yapmalısınız. Bankaların faiz oranlarını ve vade seçeneklerini iyi değerlendirmelisiniz. Sonuçta ödeyeceğiniz toplam tutar artacaktır. Kredi yapılandırma kredileri başlıklı yazımızda şimdi de borç transferi ve kredi yapılandırması yapan bankalara bakalım. Her bankanın kendi içinde uyguladığı faiz oranları ve vade seçenekleri farklılık gösterir. Genel olarak bakacak olursak aylık faiz %1,15 diyebiliriz. Borcunu ya da borçlarını kapatmak isteyen kişi öncelikle kendi bankası ile bir görüşme yapmalıdır. Alacaklarını tahsil edebilmek için sizinle anlaşmaya varabilirler. Anlaşmaya varamadığınız durumlarda da başka bir banka ile görüşüp borç transferi yaptırabilirsiniz. Bu durum yasal işlem başlatmaktan daha kolay gelecektir. Başka bir banka ile anlaştığınız durumlarda yeni bankanız borcunuz olan bankaya EFT aracılığı ile para göndererek borcunuzu kapatır. Siz yeni bankanıza borçlanırsınız. Bu bankalardan bazıları ise Şekerbank, Vakıfbank, Akbank, Denizbank, Odeabank, Ziraat Bankası, TEB’tir.

Yapılandırma Kredisi Çekmek İçin Gerekenler

Bankalar borçlarını tahsil edebilmek adına kredi yapılandırma kredileri için kampanyalar yapmaktadırlar. Bunun için yapmanız gereken bazı işlemler var. Bunlar; öncelikle transfer yapacak kişinin taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ya da kredi kartının olması gereklidir. Borcunuzun tamamını yeni bankanıza transfer edebilmektesiniz. Yapılan EFT’lerden para alınmaz. Kredi borcu borcunuz olan bankanın kart numarasına gönderildiğinden başka işleme gerek duyulmaz. Fakat eski bankanızı arayarak bu konuda bilgilendirme yapmalısınız. Gerek duyulan şartlar yerine getirildiğinde evraklar hazırlanarak yeni bankaya verilmesi gereklidir. Gerekli olan evraklar ise, nüfus cüdanı veya noter onaylı sureti, düzenli gelirinin olduğunu gösteren gelir belgesi, adres bilgilerinin güncellenmesi, elektrik, telefon, su, doğalgaz, cep telefonu ve sabit telefon gibi faturalardan birinin son üç ay içerisinde düzenlenmiş olması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir