Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalarİpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar kredi verirken gelir durumuna ve kredi notuna çok dikkat etmektedir. Birçok kişi kredi notunun düşüklüğünden dolayı kredi çekememektedir. Bankalar ise kredi verebilmek adına ipotek karşılığında kredi verme yoluna gitmekteler. Böylece hem insanlar kredi çekebilmekte hem de bankalar müşteri kazanmaktalar. Bugünkü yazımızda ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalara bakacağız. İpotekli ihtiyaç kredisi için hangi koşullar aranmaktadır? Şimdi bunlara bakalım. 120 ay olan vade seçeneği son yapılan düzenleme ile 48 aya düşürülmüştür. İpotek göstereceğiniz evin ekspertiz değeriniz en az %50’si en fazla ise %80’i olarak kredi verilmektedir. Bu oranlar bankalara göre değişiklik göstermektedir. Kredi istenen arsa ya da konut için ipotek yapılır. Gerekli görüldüğü durumlarda ek teminat istenebilir. Konut, deprem ve hayat sigortası zorunludur. Bu koşulların hepsi genellikle her bankanın istediği koşullardır. Gerekli olan belgeler ise, gelir belgesi, ikametgah belgesi ya da fatura, kimlik veya ehliyet, taşınmazın tapu ve de fotokopisi, taşınmazın ekspertiz raporudur.

En Çok Tercih Edilen İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi

Vakıfbank İpotek Karşılığı Kredi: Vakıfbank’ın sağladığı bu imkan ile konutunuzu veya arsanızı ipotek göstererek, değerinin %80 oranında kredi çekebilirsiniz. Konut sigortası, deprem sigortası ve hayat sigortası yapmanız zorunludur. 3 aylık dönemlerle, taksit seçenekleri bulunmaktadır.

Akbank İpotek Karşılığı Kredi: ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Akbank, iş yeri veya konutunuzu ipotek gösterebilirsiniz. En fazla 36 ay vade yapan banka %1.29 oranında faiz uygulamaktadır. Örnek verecek olursak, 100 bin TL için 36 ay vade yaptığınızda aylık ödemeniz 3.644 TL ve 12 ay vade için 9.195 TL olmaktadır.

QNB Finansbank İpotek Karşılığı Kredi: Firmalar ve kobilere özel olarak hazırlanan bu kredi seçeneğinde 1 milyon TL’ye kadar kredi verilmektedir. İş yeri ya da konut ipotek gösterilerek %75 oranında, arsa da ise %50 oranında kredi verilmektedir. Size en yakın banka şubesine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat bankası ipotek Karşılığı Kredi: Ekspertiz değeri konutlarda %80, iş yerlerinde %75, imarlı arsalarda ise %50 kredi vermektedir. Diğer bankalara oranla daha uygun faiz seçenekleri bulunmaktadır. 48 aya kadar vade olabilmektedir. 100 bin TL kredi için &1.17 faiz ile 48 için aylık taksit 2877 TL’dir.

Denizbank İpotek Karşılığı Kredi: ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri de Denizbank’tır. Yine arsa veya konut ipotek gösterilerek kredi vermektedir. 50 bin TL için 48 aya kadar vade yapılmaktadır. Kredi süreleri 12 ay, 24 ay ve 48 ay vade seçenekleri vardır. Kredi süresine göre faiz oranları değişmekle birlikte 12 ay için %1.25 iken 48 ay için %1.40 olmaktadır.

ING Bank İpotek Karşılığı Kredi: İpotek karşılığı kredi veren bir diğer banka ise ING Bank’tır. 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı ve 48 aya kadar süre verilmektedir. 50 bin TL için faiz oranı %1.09’dur.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir