Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Birçok kişi bankalardan kredi çekmek için farklı bankaları gezmekteler. Kimi de hiç araştırma yapmadan emin olduğu bankayı seçip, hemen krediye başvurmakta. Aslında en doğrusu güzel bir araştırma yaparak, karar vermek en iyisi. Kefilsiz kredi veren bankalar 2018 adlı yazımızda, kampanya yapan ve kefilsiz nasıl kredi alınır? Sorularının cevaplarını bulmaya çalışacağız. Kefilsiz kredi çekmek için ilk önce, daha önceden kredi ya da kredi kartı kullandığınız bankaya, ödemelerinizin düzenli bir şekilde olması gerekir. Eğer kredinizi veya kredi kartınızı düzenli olarak ödediyseniz, kredi notunuz ve kredi siciliniz iyi ise kredi çekmek sizin için daha kolay olacaktır. Kredi notunuz düşükse de kredi alırsınız fakat istediğiniz miktarda alamazsınız. Yani siz 10 bin TL isterken ancak 5 bin TL alabilirsiniz. Bazı durumlarda kredi notunuzun yüksek olması da yetmez. Kredi puanı önemlidir. Fakat yüksek miktarlarda kredi kullanmak istediğiniz zaman bankalar, sigortanız olup olmadığına ve düzenli bir gelirinizin varlığına önem verirler. Bütün bu koşullar sizde mevcut ise rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz anlamına gelir.

Kefilsiz Kredinin Şartları Nelerdir?

Daha önce de söylediğimiz gibi kredi notunun yüksek olması bazen yetersiz gelebilir. Eğer kredi notunuz düşük ve siz de yüksek bir kredi çekmek istiyorsanız bazı koşullar karşılığında kredi kullanabilirsiniz. Kefilsiz kredi veren bankalar 2018 konulu yazımızda bu şartlara değinelim.

Altın Teminatlı Kredi: Altınlarınız varsa bunları teminat göstererek hiçbir gereksiz evraklarla uğraşmadan kefilsiz ve indirimli faiz seçenekleri ile 100 bin TL’ye kadar kredi çekebilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İpotek Karşılığı Kredi: Üzerinize kayıtlı bir mülkünüz varsa bunu ipotek göstererek kredi çekebilirsiniz. Bu da mülk değerinin %75’i kadardır. Bu mülkler arazi, arsa, konut, iş yeri, apartman ve daire olabilmektedir. Örnek verecek olursak. Değeri 120 bin TL olan bir daireniz var. 120 bin Liranın %75’i değerinde yani 90 bin TL’ye ipotek ettirebilirsiniz. Bunun için gerekli olacak belgeler ise, kimlik ya da ehliyetin fotokopisi ve aslı, gelir belgesi ( emekliyseniz maaşınızı aldığınız bankadan onaylanmış maaş hesabının ekstresi, ücretli çalışan iseniz maaşınız da herhangi bir kısıtlama olmadığını bildiren bir kurum yazısı), ikametgah ya da en son tarihli olan su, elektrik, telefon gibi faturalardan herhangi birinin fotokopisi, teminat olarak gösterilecek olan gayrimenkulün kat irtifakı tapusu veya kat mülkiyeti ve ekspertiz raporudur.

Araç Rehini Karşılığında Kredi: Bu krediyi çekmek için ise aracınızı rehin gösterip, değerinin %50 kadarını kredi olarak çekebilirsiniz. Yani 50 bin Liralık aracınıza 25 bin Lira kredi alabilirsiniz. Yine bunun için gerekli olanlar yukarıda saydıklarımıza ek olarak aracın ruhsat fotokopisidir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Bazıları

Kefilsiz kredi veren bankalar 2018 yazımızda bu bankaların bazılarını sizler için derledik.

Vakıfbank: İpotek göstererek, kredi notunuz ile ya da aracınızı rehin göstererek kredi çekebilirsiniz.

Garanti Bankası: Altın teminatı ile ipotek göstererek ve aracınızı rehin göstererek kredi çekebilirsiniz.

Finansbank: Yine altın teminatı ile ipotek göstererek ve aracınızı rehin göstererek de kredi çekerek 120 ay vade seçenekleri ile kredi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir