Çarşamba , Nisan 15 2020

Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisiİhtiyaç Kredisi

Tüketicilerin yaşam koşullarına göre değişik amaçlar için ihtiyaçları doğmaktadır. Bu ihtiyaçlar kimi zaman ufak birikimler sayesinde karşılanabilir, kimi zamanda büyük tutarlarda birikimler yapılması gerekir ve o anki ihtiyacın karşılanması mümkün olmayabilir. Bunun içinde ya sabrederek birikim yapmayla ihtiyaç karşılanmayacağından borç para bularak taksit taksit ödeme imkanı sunan bankalara başvuru yapılır.

Kimisi yeni bir ev almak için, kimisi tatil yapmak için kimiside eğitimini yada evliliğini karşılamak için paraya ihtiyaç duyarlar. Bankalara bu ihtiyaçların karşılanması adına ihtiyaç kredisine başvurular yapılır. Bankalar tarafından ihtiyaç kredileri çeşitleri oldukça fazladır. Tatil için tatil kredisi, eğitim için eğitim kredisi, araba için araba kredisi gibi. Bu kredilerin ihtiyaca göre avantajları ve vade imkanları vardır. Bundan dolayı bankaya ihtiyaç kredisine başvuru yapmadan önce ihtiyacınızın ne olduğunu belirlemekte fayda vardır. İhtiyaç kredisi kullanacak olan tüketicinin alacağı borç parayı ödemesindeki tanınacak vade avantajlarından tutunda vade imkanlarına kadar ihtiyaç kredisi çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

İhtiyaç kredisi çekmek için aranan şartlar bankadan bankaya değişiklik göstersede genel olarak istenen belgeler şu şekildedir;

  • TC Kimlik Belgesi,
  • Gelir Belgesi

Bu iki kriter müşterisi olmadığınız banka tarafından mutlaka istenmektedir. Müşterisi olduğunuz banka sizin ekonomik durumunuzu az çok bilmektedir ve buna göre hareket ederek, gelir belgesiz veya kefilsiz olarak ihtiyaç kredisini belli tutarlar doğrultusunda size verecektir. Yüksek tutarlı kredi kullanımınızda sizden kefilde isteyebilir, gelir belgesi veya teminatta.

Kimi banka tüketicilere direk kredi notu üzerinden yani kredi sicilinden kredi verebilmektedir. Kredi notu gibi finansal durumunuzu gösteren önemli bir finansal kriter genel olarak bütün bankalar için önemlidir. Burdada mevcut kredi tutarlarınız varsa ve kredi kartınızdaki tutarlarda sizin geliriniz tarafından ancak karşılanıyorsa yine kredi çıkmama olasılığı vardır.

Bankalar tarafından genel olarak uygulanmakta olan ihtiyaç kredisi kampanyaları, kredi notuna göre ihtiyaç kredisi veya 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisidir. Bunların tercih edilmesinde, bankaların sunmuş olduğu 3 ay ertelemeli kredi imkanı ile kişi hemen kullanacağı kredi ile ihtiyacını karşılayacak ve bütçetisini düzene koyduğu zaman ödemeye başlayacağı içindir. Kredi notu konusunda da kredi notu nekadar yüksek olursa kişiler o kadar avantajlı ihtiyaç kredisi faiz oranlarından faydalanabilecek.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi başlıklı makalemizde acil kredi ihtiyacım var, acil kredi lazım ve acil kredi şartları nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir